Vasaros sezoną pasitinkame su naujais įpročiais

Pamažu lengvėjant karantinui visi su dideliu džiaugsmu grįžtame į įprastą ritmą, į biurus ir laisvalaikio veiklas. Tačiau šią vasarą mes pasitiksime jau kitokie.

Ar pastebėjai, kiek per šį laikotarpį atradome talentų savyje? Kas galėjo pagalvoti, jog šiek tiek laiko ir sustabdytas gyvenimo ritmas pakeis mūsų požiūrį į kasdienybę ir padės atrasti kažkur giliai paslėptas savo asmenybės puses?

Kaip ir madoje, taip ir gyvenime – nuolat vyrauja tam tikri trendai, o karantino metu jie ypač išryškėjo: nuo duonos kepimo iki sporto salės namuose. O ką išbandei tu?

Visi kepėm raugo duoną. Dar kitaip žinomą kaip sourdough. Tai – vienas didžiausių karantino trendų. Visi, kad nors kiek draugauja su virtuve, bandė prisijaukinti šį receptą. O aš pati puikiai žinau, kaip tai padaryti nelengva. Man prireikė net keletos kartų, kol duona pavyko. Tačiau kai jau pavyksta, tai pavyksta. Gali kepti ir kepti be sustojimo. Sourdough – tikrai ir vienas iš mano asmeninių atradimų šį sezoną. Manau, vasarą šio recepto taip pat nepamiršiu.

Sportas lauke.  Turbūt daugelis galvojo, jog jau be sporto klubo tai tikrai neišgyventų, na, o realybė visai kitokia. Man pasirodė, jog be sporto klubų – dar geriau ir smagiau. Čia pasirodo tikras žmonių išradingumas. Visi išbėgo į miškus ir parkus, pradėjo sportuoti prie ežerų ir upių, sodybose ir net daugiabučių kiemuose. Fantastika!

Nežinau, kaip tau, bet man sportas lauke buvo tikras atradimas – bėgiojimas miškuose, joga po atviru dangumi ir ilgi pasivaikščiojimai. Man atrodo, jog toks sportas kur kas sveikesnis nei tas, prie kurio buvome pratę.

Šalto dušo iššūkis. Na, pavadinimas kaip ir pasako viską. Tačiau mažai kas žino, jog maudynių šaltame vandenyje trendas pradėjo populiarėti kur kas anksčiau.  Wim Hof – žinomas Nyderlandų sportininkas, išpopuliarinęs maudynes lediniame vandenyje. Jis net apibrėžė specialią kvėpavimo techniką, kuri padeda lengviau ir ramiau pripratinti kūną ir, svarbiausia, protą prie ledinio vandens.

Nenuostabu, jog šis įdomus metodas, grūdinantis ne tik kūną, bet ir mintis, atkeliavo ir į Lietuvą. Nors pradėti dieną po šalto dušo srove gali skambėti kiek beprotiškai, tai ištiesų yra nepaprastai veiksmingas dalykas, kuomet norisi pakelti savo energijos kiekį, pravalyti mintis ar tiesiog sustiprinti imunitetą.

Laikas sau. Kam jau kam, bet laiko sau šio karantino metu mums tikrai buvo. Tikiuosi, mes visos pagaliau pamatysime, kaip gerai mus veikia laikas skirtas sau, savo hobiams, grožiui ir sveikatai.

Jeigu dar visai neseniai aš pati bėgiojau kaip be galvos, pamiršdama, jog kartais reik stabtelėti ir apsidairyti, tai šiandien aš puikiai suprantu, kokią gerą įtaką man daro bent valanda per dieną skirta tik man: knygai, arbatos puodeliui, meditacijai, veido kaukei. Juk visgi, visa tai, ką mes kasdieną kuriame yra mums. Tad nepamirškime dienos pabaigoje visu tuo pasidžiaugti ir apdovanoti save.  

Būtent galvodama apie tave aš sukūriau savo naują produktą – minimalistinį pakabuką, kuris bus ne tik puiki dovana draugei, bet ir tau. Nes tu to nusipelnei.