Spalvų ABC spintos kapsulėje

Ar žinai, kodėl „rimti dėdės ir tetos“ dažnai renkasi tamsiai mėlyną spalvą, o Karališkos šeimos atstovai – violetinę? Tai nėra tik sutapimas. Kiekviena spalva neša tam tikrą žinutę, kurią žmonės priima pasąmoningai.

Yra ir  toks mokslas – spalvų psichologija. Žinomi prekės ženklai tikrai ne veltui pasirenka vieną ar kitą spalvą kurdami naują produktą ar jo pakuotę. Jie žino, kas žmonėms patinka ir kokias asociacijas kelia viena ar kita spalva. Anot Kanadoje atliktų tyrimų, iki 90 proc. įtakos prekės pasirinkimui turi jos spalva. 

Drabužiai – ne išimtis. Pavyzdžiui, tikriausiai niekada nepamatysite Karališkos šeimos atstovės dėvinčios juodus drabužius, jeigu tai nebus laidotuvės ar kita gedulinga proga. Karalienė Elžbieta II visada vilki itin ryškių spalvų kostiumėlius: nuo vaiskios geltonos iki salotinės. Taip ji visada aiškiai matoma ir pastebima net didelėje minioje. Ir tokiu būdu aiškiai komunikuoja žinutę – aš čia svarbiausia.  

Kurdama savo spintos kapsulę, aš taip pat visada pradedu nuo spalvų. Kapsulės drabužiai yra praktiški ne tik savo stiliumi, bet ir spalvomis, kad būtų paprasta juos derinti skirtingose situacijose ir skirtinguose deriniuose. Todėl mano kapsulės spalvos apgalvotos labai skrupulingai didžioji jų dalis – neutrali klasikinė bazė, kuriu sukuria tvirtą pagrindą garderobo formavimui.

BAZINĖS SPALVOS

Patys pirmieji drabužiai mano spintos kapsulėje – trumparankoviai marškinėliai buvo universaliausių spalvų: JUODI, BALTI, PILKI.

 

Šios trys spalvos yra BAZINĖS, tad jos privalo būti kiekviename garderobe (na, išskyrus Karališkąjį, žinoma), ypač tame, kuris siek praktiškumo, lengvumo, universalumo ir paprastumo.

Jos yra aiškios, lengvai derinamos ir patikimos. JUODA, PILKA IR BALTA spalvos rodo oficialumą, tad net dėvėdama medvilninius marškinėlius, tinkamai pasirinkusi jų spalvą, gali atrodyti gan oficialiai. Sutik, balti ar pilki marškiniai, švarkas ar marškinėliai atrodo elegantiškiau bei formaliau, nei, tarkim, gėlėti ar cukraus vatos rožiniai.

Įkvėpimas iš Capsulės:

 

ŽEMĖS SPALVOS

Kita labai universali spalvų grupė žemės spalvos. RUDA, RUSVA, ŽALSVA.

Jos skleidžia pasitikėjimą, žemiškomis spalvomis apsirengęs žmogus visada atrodys patikimas, stiprus ir stabilus. Todėl dažnai ir vyrų kostiumuose vyrauja būtent tokios spalvos.

Įkvėpimas iš Capsulės:

 

IŠRAIŠKINGOS SPALVOS

Išraiškingos spalvos patraukia akį ir dėmesį. Jos rodo pasitikėjimą savimi ir laisvę. Jos stiprios ir intensyvios, todėl kartais ne visi jas jaučiasi gerai. Ypač tie žmonės, kurie nelinkę išsiskirti ir būti dėmesio centre. Tikriausiai ir pati esi pastebėjusi, jog kartais, nors ir drabužis, atrodo, tau tinka puikiai, jautiesi nekaip vien dėl netinkamos spalvos. Tad verta pagalvoti apie ryškių spalvų akcentų įdėjimą į derinius arba sluoksniavimą, kai su ryškią spalva derinamos neutralios spalvos: pilka, balta, rusva.

RAUDONA, RYŠKIAI MĖLYNA, GELTONA. Tokios spalvos geriausiai atrodo tuomet, kai yra derinamos su neutraliomis, jas papildančiomis spalvomis. Ir mano kuriamoje spintos kapsulėje – nedaug ryškios spalvos drabužių, tai palydinčios ir papildančios spalvos greta universalių bazinių ir žemės. Taip ją daug paprasčiau ją derinti.

Tokios spalvos spinduliuoja pasitikėjimą savimi, energingumą, aistringumą. Ne veltui Karmen visada vaizduojama vilkinti kraujo raudonumo suknelę.

įkvėpimas iš Capsulės: