Noriu, kad moterys labiau mylėtų save

 

Interviu žurnalui 'LSveikata'

Prieš metus žinoma stilistė Agnė Gilytė savo profesinėje veikloje atliko reviziją – sudėliojusi prioritetus atsisakė ne vienos vykdytos veiklos ir liko kurti drabužių bei plėtoti savo prekinio ženklo „Capsule by Agnė Gilytė“. Be to, ėmėsi kone altruistinės veiklos – padaryti moteris laimingesnes.

„Noriu suburti laimingų moterų bendruomenę“, pasakėte ir įkūrėte pokalbių erdvę „Magnetic Conversations“. Kalbinate skirtingų sričių profesionalus ir siekiate, kad moterys būtų drąsesnės, sveikesnės, laimingesnės ir labiau mylėtų save. Iš ko kilo šis noras?

Pavasarį, norėdama išgirsti, kaip moterys gyvena, kas dedasi jų spintose, rengiau konkursą ir gavau galybę laiškų, kurie mane sukrėtė. Supratau, kad aš labai gerai gyvenu, turiu nuostabų vyrą, vaikus, puikius namus, karjerą, sveikatą. O skaitydama laiškus suvokiau, kaip moterys save nuvertina, yra įsispraudusios į kampą ir neretai kenčia. Skaičiau ir skaudėjo širdį dėl svetimų bėdų. O juk dabar, kai tiek daug laiko praleidžiame namuose, mums reikia šviesos, pozityvumo. Tada ir pamaniau, kad kalbėti moku, man tai patinka, man rūpi moterų stiprybė ir laisvė be isu tuo susijusios temos, tad ėmiau rengti pokalbius. Noriu paliesti daug sričių, todėl kviečiu įvairius pašnekovus – nuo įkvepiančių moterų iki teisininkų,  medikų, dvasinių vedlių ir pan. Laidas sužiūri tūkstančiaia žmonių ir tai mane labai džiugina. Darau tai iš moteriškų, seseriškų paskatų.

Moterys nori būti laimingos ir sėkmingos, tačiau vis tik dažnai linkusios save nuvertinti, sumenkinti. Ar taip yra dėl mūsų auklėjimo? Gal tokias suformavo aplinka?

Tai yra svarbi ir opi tema. Savivertės klausimas rečiau iškyla vyrams, bet dažnai kankina moteris. Viena, ką ir paminėjote, yra auklėjimas, nes mes esame išauklėtos būti patogios, susitvarkiusios, neišsišokančios. Kaip sako, mūsų vaikai netrupina ir neišsitepa kelnių, o mes pabundame jau su tobulu makiažu ir tvarkingais nagučiais. Nesakau, kad reikia gyventi apiskiautus, bet mes pačios pasirenkame neturėti laisvės. Mes pačios tai pasirenkame, taip mums senelių, tėvų, mokyklos, draugų buvo nupieštas pasaulis. Ir neapsidairome, kas vyksta aplinkui. O juk galime paskatinti moters mąstyti šiek tiek plačiau ir drąsiau. Jei namuose vyras dusina (nesvarbu, emociškai ar fiziškai), moteris lieka kentėti toliau, nes mano, kad geresnio neras, bet juk yra ir kitas kelias.


Ir jei žinai, ką nori veikti gyvenime, kuo būti, tereikia sąmoningai to siekti. Taigi, labai svarbu žinoti, kad yra pasirinkimas. Visada. 

Pakalbėkime apie sritį, kurioje jūsų širdis – jau daugiau nei dešimt metų esate mados stilistė, sukūrėte prekinį ženklą “Capsule by Agnė Gilytė“. Ar pandemijos metu žmonės nenustojo puoštis, pirkti naujus drabužius? Ar prašo patarimų formuojant spintą?

Daugiau nei metai nebedirbu su privačiomis klientėmis, nebetvarkau spintų ir nebepadedu moterims apsipirkti. Regis, pandemija man padėjo sudėlioti tam tikrus taškus ant „i“ ir, nutarusi eiti gilyn, nebe platyn, atsisakiau kai kurių veiklų ir pasilikau tik tai, kas man patinka ir kur matau galimybę augti ir tobulėti, be to, sukurti pridėtinės vertės - savo prekinį ženklą „Capsule by Agnė Gilytė“. Galiu pasidžiaugti, kad esu iš tų laimingųjų, kurioms pandemija suteikė erdvės ir įkvėpimo drįsti išbandyti augimo galimybes. Galbūt dėl to, kad šis prekinis ženklas yra arti žmogaus, skiriu daug meilės bei energijos ir komunikacijai, ir bendraudama su klientais, ir produktų vystymui bei nuolatiniam tobulinimui.

Padedate moterims sukurti laimingą spintą. Kaip ji turėtų atrodyti? Kiek drabužių spintoje yra gana, nes moterims vis nėra kuo apsirengti.

Terminas „laiminga spinta“ atėjo su trupučiu sarkazmo ir įkvėpimu – tai spinta, kuri nekelia streso. O tokia, kuri prikimšta, prigrūsta, kurioje – tau netinkantys ar niekada nenešiojami daiktai, kuriais tik grožiesi, nes jautiesi neverta dėvėti, tokia kelia įtampą – nes kasryt dar reikia sugalvoti, ką iš tos gausos ištraukti.

Laimingoje spintoje yra drabužiai, kurie jums tinka ir patinka, kurioje nėra daug daiktų ir jums nėra streso, kai reikia apsirengti.

Kaip tokią spintą susikurti? Pirmiausia reiktų visus savo drabužius išsiversti ant lovos. Nustebsite, kiek ten bus daiktų – bent dvigubai daugiau, nei įsivaizdavote. Ir suprasite, kad galiausiai dėvite tuos pačius drabužius – kurie jums labiausiai tinka, su kuriais gerai jaučiatės, kurių priežiūra patogi ir kurie yra lengvai derinami. Čia puikiai tinka Pareto principas. Taip ir susidėlioja kapsulė – maksimalus derinių kiekis iš minimalaus daiktų skaičiaus. Rengdamasi šiais drabužiais ir pati gerai jausitės, ir komplimentų sulauksite. Čia ir yra laiminga spinta.

Kaip dešimtbalėje sistemoje įvertintumėte lietuvių stilių?

Esu gyvenusi ne Lietuvoje ir ne vienerius metus, tad žinau, kad žmonių aprangą ir jų estetikos suvokimą labai lemia ir kultūrinės, klimato aplinkybės, auklėjimas ir pan. Vertinant visa tai nedrįsčiau sakyti, kad, tarkime, italai yra stilingesni. Jie kitaip gyvena, turi daugiau saulės, iš prigimties yra ryškesni žmonės su daugiau džiaugsmo gyvenime. Užtat drįsčiau pagirti lietuvius, nes matau, kad jie ne tik domisi mada, bet ir kuria savo stilių. Be to, regiu prabudusį sąmoningumą – žmonės galvoja ne ką nusipirkus madingo, o stengiasi kažką kūrybiškiau susidėlioti, išsitraukti iš mamos spintos ir pan. O kai žmonės myli save, tada jie ir gražūs, ir stilingi. Ir ne vien apie instagraminį jaunimą kalbu – pažiūrėkime į visus žmones.

 

Pradėjome ir baigsime pokalbį mintimis apie laimingą moterį. Kas jums karantin metu padeda nepamesti galvos, surikiuoti mintis, kur randate savo laimę?

Prieš gerus metus atsisakiau daug veiklų, tam kad daryčiau tik tai, kas vertinga mano dūšiai, galvai ir buičiai. Atsirinkau prioritetus ir darau tai, ką suprantu geriausiai, mėgstu labiausiai ir puikiai jaučiuosi.

Be to, daugiau laiko skiriu sau pačiai – stengiuosi daug vaikščioti gamtoje, ten labai gerai išsivėdina galva. Pirmo karantino metu išmokau medituoti ir tai mane labai gerai ramina. Kaip man sakė pažįstamas gydytojas, meditacija, kai sustabdai minčių zujimą galvoje, išjungi „eterį“, susirenki viską į stalčiukus, yra labai naudinga sveikatai. Pabandžiau, man patiko ir dabar medituoju kas rytą.

Na ir, žinoma, mano chebra yra žiauriai faina. Gyventi su trim vyrais – ne kiekvienai taip pasiseka!

Pabaikite sakinį:

 Svajoju apie… vasaros vakarą terasoje.

Gimtadienis man yra… Kalėdos! (A. Gilytė gimusi gruodžio 25 d. – red. past.)

Žinau, kad ateityje aš…. būsiu labai laiminga.

Brangiausios akimirkos būna… kai gerai sutariu su savimi.

Jei atsukčiau laiką atgal? Nenoriu jo sukti, man labai gerai dabar ir labai smalsu, kas bus po to.

Perskaityta ir minčių palikusi knyga…. – Oprah Winfrey „Things i know for sure“.

Publikuota: https://lsveikata.lt/razinka/agne-gilyte-noriu-kad-moterys-labiau-myletu-save-13315