Natūralaus grožio beieškant

Vienoje neseniai skaitytų knygų įstrigo puikiai čia tiksianti citata: “dviračiu neišmoksi važiuoti skaitydamas knygą apie tai, kaip važiuoti dviračiu“.

Tiesa, mano cituota knyga ne apie grožį, tačiau tikrosios tiesos yra labai universalios ir praktiškai pritaikomos tada, kai labiausiai reikia. Tad taip ir su grožiu, teoriškai visos viską žinome, tačiau kiek to sąžiningai įtraukiame į realią savo rutiną? 

Paauglystėje kankinausi su pūlingais spuogeliais, siaubingai dėl jų kompleksavau, dėl to nusikirpau ir kirpčius (!!!), kurie ir liko kabėti ant kaktos keistai banguoti (nemokėjom tada tiesinti plaukų, o plaukų tiesinimo žnyplės dar nebuvo išrastos. Mamma mia, skambu taip, lyg būčiau gimusi praeitame amžiuje!, o juokingiausia tai, kad pagal datą taip ir yra). Po kiek laiko įsigudrinau tepti pudrą, gausiai, kad nesimatytų mano odos bėdų. Ačiū mamai, kuri mane kažkeliolikos nuvedė pas kosmetologę, su kuria bėdas išsprendėme (dabar, pagal visus gamtos dėsnius, ir ciklus, jau kitas sprendžiam, ar jos kada baigsis?), o pudrą pakeitė prausikliai, kremai ir priemonės nuo spuogų.

Nuo tada iki šiandien naudoju labai mažai makiažo priemonių, nes su laiko patikrinta kosmetologe ir gera veido priežiūros kosmetika nereikia nieko maskuoti. Neretai sulaukiu žinučių, ką naudoju, kaip naudoju, kaip išsirenku ir kaip man pavyksta be pudros taip atrodyti („Taip“, tai, suprantu, „taip puikiai“).

Mano kertiniai grožio atributai yra šie: grynas oras, kietas kosmetologas, tinkamos veido priežiūros priemonės (ne tas pats kremas 15 metų visoms kūno vietoms), atostogos, vanduo (realiai, ne teoriškai), bent 7-8val kokybiško miego, judėjimas (tinka visi variantai), geras ir, labai svarbu, skanus bei gražus, maistas ir meilė.

Kaip nagų stipriklis neveikia stovėdamas ant spintelės prie lovos, taip ir grožio žinios neefektyvios, jei jų netaikai (ir neatnaujini).

Tad dalinuosi savo grožio rutina, kuri, tikiuosi, draugiškai primins tau tai, ką ir taip puikiai žinai.

RYTAS

Stiklinė vandens ir 7-10min meditacija.Tada – į dušą ir veido grožio rutina.

Tiesa, sutarkime, kad kai rašau „veidas“, turiu galvoje odą nuo plaukų augimo linijos iki šonkaulių).

Ryte veidą kartais prasusiu prausikliu (SENSAI Ultimate Milky Soap arba paprastuoju CP linijos Milky Soap), naudoju nedaug vandens, nes man labai patinka susiformavusias putas nuo veido nuvalyti specialiai kempinėle. Tada – paakių kremas (renkuosi pagal sezoną – įprastai SENSAI CP paakių kremą, jeigu reikia greitai ir efektyviai, tobulas variantas SENSAI Extra Intensive paakių kremas), losjonas (SENSAI CP Lotion II arba Micro Mousse Treatment bei emulsija (SENSAI CP Emulsion II) arba kremas – Sensai Absolute Silk Fluid tobulai man tinka ir patinka.


Porą kartų per savaitę ryte veidą nuprausiu tik vandeniu, be prausiklio. Šį triuką nusikopijavau iš aktorės Selma Hayek, kuri sako, jog per naktį mūsų odos pagaminti ir išskirti riebaliukai ir kitos medžiagos ją puikiai pamaitina. Kartais vietoje drėkinančių priemonių naudoju balansuojantį kremą su variu ir cinku, kadangi mano oda yra likusi pademonstruoti, kad vakar suvalgiau per daug saldumynų arba kad artėja atitinkamos ciklo dienos.

Tiesa, jei spuogelis jau kyla (arba iškilo), man (pa)tinka jį nusausinti rūgštine priemone (kremu/losjonu), o jei tokios neturiu po ranka, naudoju arbatmedžio aliejų arba paprasčiausią dantų pastą. Ryte paprastai bėda jau būna išnykusi.

Kartą (nors norėčiau dažniau) naudoju veido šveitiklį bei skirtingas kaukes: mėgstu valančias, taip pat drėkinančias lakštines, o mano absoliučiai mėgstamiausios – paakių lipdukai, kurios akimirksniu padaro savo darbą (SENSAI Extra Intensive 10min paakių kaukė).

Dieną nuolat gurkšnoju vandenį, vidutiniškai apie 2l vandens, jei sportuoju – daugiau. Kasdien stengiuosi judėti, mano mėgstamiausios judesio veiklos: joga, bėgimas, ėjimas, ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis, pilates, šokiai. Jei žinau, kad tądien nepavyks pasiekti norimo judesio kiekio, susiplanuoju dieną taip, kad maksimaliai visur eičiau pėstute, taip bent nužingsniuoju 7km ar daugiau, tuo pačiu ir sumažindama taršą. 

VAKARAS

Kaip ir ryte, viską stengiuosi daryti lėtai (pavyksta ne visada): su dviejų žingsnių prausikliais (SENSAI Cleansing oil ir Milky soap) bei specialia kempinėle nusiprausiu veidą. Ir nesvarbu, ar tądien buvau su makiažu, ar be. Tada – drėkinimas (SENSAI losjonas + emulsija arba kremas, tas pats kur ryte) bei dėmesys paakiams (SENSAI CP paakių kremas, tas pats kur ryte). Kartais naudoju veido esenciją (SENSAI Dual Essence), tačiau kadangi mano oda tikrai geros būklės, ji soti viskuo, šventai kas mėnesį jau 22 metus lankausi pas tą pačią kosmetologę, dažniau jos man tiesiog ir nereikia (SENSAI Dual Essence). Kartais naudoju natūralų veido masažo roll‘ą, kuris padeda kremui susigerti, maloniai vėsina ir, neabejoju, lepina odą, stangrina linijas ir palaiko formą.

Kūnui naudoju daug priemonių: mėgstu stangrinančius arba drėkinančius kremus, balzamus ar aliejus, skirtingus šveitiklius, karštą vonią ir serumus krūtinei/kaklui stangrinti.

Tiesa, atrodyti švytinčiai man dar labai padeda grynas oras (visus savaitgalius stengiuosi praleisti tarp medžių ar kitos žalumos), geras poilsis, meilė ir gyvenimas su malonumu. Na, kas yra miegas, sulėtintas tempas ir meilė turbūt žinai (man labai svarbu nuolat būti įsimylėjusiai, tada net ir susivėlusi atrodau WOW). O gyvenimas su malonumu yra man neseniai, prieš kokius metus, prigijęs požiūris, kad kai ką nors darai, daryk tai su malonumu ir apskritai, ieškok, pastebėk ir panaudok gyvenime malonumą. Tarkime, eidama gatve pamatau supynes ir einu pasisupti, šviečia saulė ir užsinoriu pasikviesti pavasarį – nusiperku gėlių, nenoriu valgyti, bet taip noriu šviežio skanaus pyrago, spėk, ką darau? Jei dirbu, tai su patinkančia muzika fone, jei stoviu kamštyje – klausausi audio knygos, jei suklystu – atsiprašau. Man taip lengviau ir esu tikra, kad dėl to mano oda (t.y. aš) dar labiau švyti.

P.S. Plaukai – atskira mano grožio rutinos dalis, prie jos dar sugrįšiu.