Laimingos moters spinta

Mielosios,

Man labai patinka moteris matyti laimingas. Švytinčiais veidais ir ramiom akim. Suprantu, kad banalu sakyti, bet nuoširdžiai tikiu, kad tam labai padeda pasitikėjimas savimi, jausmas, kad esi mylima ir atrodymas gerai, kai užnugaryje turi tau tinkančią spintą ir tave palaikantį žmogų. Nenorėjau eilinio „like“ ir „share“ konkurso, kur prizų medžiotojos apatiškai spusteli mygtuką ir laukia laimėjimo. Norėjau konkurso, kuris sujudintų mintis, provokuotų perkratyti mintyse (o gal ir realybėje) savo spintą, rutiną, pirkimo įpročius ir priverstų pagalvoti, ar tikrai viskas gerai, kad spinta lūžta nuo daiktų, o drabužiai sako: „nemyliu savęs“. Ar esu patenkinta savimi, jei konkursui parenku kadrus, kur nesimato mano veido, o penkių eilučių laišką rašau per kelis kartus, nes vis kas nors sutrukdo, vis ką nors pamirštu ir vis noriu ką nors pridurti.

Įkvėpk ir iškvėpk. Dar kartą. Ir dar kartą.

Taip, visos mes bėgam ir lekiam, visos neturim laiko sau, visos norim meilės ir visos tikimės tai gauti iš kito. Neretai dar ir supykstame, kad „jis manęs nemyli“ ir jaučiamės vargšės, nes „viso pasaulio negandos sukrito ant mano vienos pečių“ ir iš viso, neturiu ką apsirengti, tik visos kitos aplink gražios, standžiom kojom, aukštais skruostikauliais ir tobulais deriniais. Tik kitų mamų baltis kelnės visad švarios, kitų karjeros moterų asmeninis gyvenimas žydi meile, o namuose – nevysta gėlės (nei vazose – kas joms jų atneša??, nei vazonuose – kaip jas laistyt ir kada spėti??). Dabar dar kartą įkvėpk ir iškvėpk.

Pradedame nuo pradžių. Laiminga spinta gimsta tada, kai pati esi rami ir laiminga, ji sugula organiškai tose galvose (po to ir kambariuose), kuriose yra aiškumas: kas patinka, kas tinka, ko noriu. Laiminga moteris ta, kuri laiminga su savimi, myli save ir tai spinduliuoja sau ir aplinkiniams.

Gavusi ir perskaičiusi šitiek laiškų su noru dalyvauti konkurse, laimėti derinį iš „Capsule by Agnė Gilytė“ ir gauti patarimų, supratau, kad užčiuopiau gilesnę temą, nei vien tik drabužiai ir jų derinimas. Taip, lengva spinta palengvina gyvenimą, bet vien tik ji jo taip pat neišspręs.

Skaitydama jūsų laiškus pamačiau, kad atsikartoja kelios ir tos pačios problemos: laiko sau stoka, nestatymas savęs į pirmą vietą, impulsyvus pirkimas, chaotiškas derinimas, supratimo, kas tinka ir kas ne, stoka ir noro keistis trūkumas. Jaučiu, kad norite būti gražios ir mylimos, tačiau taip pat girdžiu, kad tikitės, kad tai už jus padarys kiti (vyras, bosas, stilistas, mama, kaimynė, auklė). Taip, jie gali padėti, prisidėti, tačiau visa kita yra tik tavo rankose, nes viskas pirmiausia gimsta tavyje. Galiu padėti kartu su išspręsti tavo aprangos klausimus, kurie, tikiuosi, bus motyvas pradėti spręsti ir kitas temas. Nepamiršk, kad nauja spinta neišspręs visų pasitikėjimo savimi klausimų, kaip ir nauja sporto apranga negarantuoja, kad pradėsi sportuoti. Tačiau tai jau pradžia. Ir labai nebloga.

Peržiūrėjusi ir išanalizavusi jūsų nuotraukas (o tuo pačiu, įsivaizduodama ir jūsų spintas), matau kelias atsikartojančias problemas: maskuojančios spalvos, pasimetimas siluetuose, dvejonė, kaip vilkėti drabužį (Susikišti? Nuleisti žemiau? Atraitoti? Užsisegti?), nepasitikėjimas savo sprendimais, tad renkamasi labai saugūs variantai, kokybės neatpažinimas, netinkamas dydžio pasirinkimas, „gailėjimas sau“ (perkami drabužiai kuo pigiau ir po to nedėvimi), pirkimas negalvojant, kaip ir su kuo bus vilkima, dėvima ne tai, kas patinka, o tai, ką primeta kiti (vyras, aplinkybės, draugė, vaikai), amžinas jausmas, kad visi atrodo geriau, nei aš, nepaleidžianti mintis, kad kiek pastangų beįdėčiau, vis tiek kitos atrodo geriau (ir panašu, kad net be pastangų).

Tačiau yra labai aiški ir viena atsikartojanti kitokio plauko tema – visos norime būti gražios ir kasdien gauti komplimentų.

Dalinuosi konkurso laimėtojos Kristinos Ceinorės laišku ir nuotraukomis, kuris, tikiuosi, įkvėps visas moteris kitaip pasižiūrėti į savo spintą ir ryžtis pirmiesiems pokyčiams. 

Kristinos laiškas puikiai įliustruoja mano aukščiau išvardintas problemas bei dvejones, tad džiaugiuosi turėdama galimybę bent iš nuotraukų bei nuoširdaus laiško praverti jos spintos duris ir padėti suprasti, ką galime padaryti, kad kasdien jaustumės puikiai.

Visų pirma, atkreipiu dėmesį į daiktų kiekį.

Kasdien vien nuo minties, kad norint apsivilkti ką nors gražaus reikės raustis lentynose lyg parduotuvėje per išpardavimą. Rankos svyra, nes ir laiko atrodo gaila, be to, abejoji, ar pavyks ten ką nors gero rasti, juo labiau, kad vien nuo minties apie tai pavargsti. Tad susimažink spintos turinį iki tokio, kuris tave bent minimaliai džiugintų, kuris tau tiktų ir iš kurio galėtum sukurti bent kelis tau tinkančius ir patinkančius derinius. Spintoje gali likti tik tie daiktai, kuriuos mielai vilktumeisi šiandien.

Kristinos spintoje – ne tik jos siluetui tinkantys drabužiai. Berniukiško figūros tipo moteriai labiausiai tinka trikampės dekoltė, siauros kelnės arba kojas atidengiantys sijonai, palaidinės, kurios neatkreipia dėmesio į krūtinę, minimalus figūros centro akcentavimas ir, žinoma, lengvos spalvos bei sluoksniavimas, kuris vizualiai siaurina siluetą.

Ne viename laiške radau frazę, kad liūdina turimų daiktų kokybė, po poros skalbimų daiktas atrodo kaip nudėvėtas skarmalas, o vilktis jo visai nesinori. Tad arba atrodai bet kaip ir nežiūri į veidrodį, arba vėl grįžti dėvėti atsibodusių drabužių. Planuodama įsigyti drabužį apgalvok, ar jis tikrai vertas tavo spintos ir tavo piniginės. Pigūs prastos kokybės drabužiai atrodo kaip smagus masalas greitam ir neskausmingam apsipirkimui, tačiau kita vertus, ar tikrai nori kas kelias savaites vis pirkti kažką naujo ir vis tiek neužilgo ir vėl neturėti ką apsirengti?

Prieš apsisprendžiant, ką pirkti, pagalvok, kiek kartų šį drabužį apsivilksi, kaip dažnai jį skalbsi?

Tad labai lengvai gali apskaičiuoti vieno dėvėjimo kainą. Tarkime, ar marškiniai, kuriuos vilkėsi bent 2 kartus per savaitę bent pusę metų, gali kainuoti 1-2 eur per dėvėjimą?

Neretai matau moteris, kurios yra gražios, tačiau lyg užgesusiu veidu, nešvytinčiomis akimis, jų drabužiai jas slepia, o ne pabrėžia jas. Spalvos, kurios suteikia tavo veidui spindesio, paryškina tavo akis turi likti tavo spintoje, o tos, su kuriomis žiūrėdama į veidrodį matai pavargusią moterį, yra ne tavo. 

Dar svarbesnis aspektas – tinkamas drabužio silueto pasirinkimas ir proporcijos išlaikymas.

Jei tavo klubai platesni už krūtinę, rinkis šviesesnius ir ryškesnius drabužius jai pabrėžti, o apačią palik tamsesnę ir ramesnę. Jei tavo talija tiesi it berniuko, pamiršk ją akcentuojančias sukneles ar džinsus – taip tik paryškinsi tai, ko neturi. Tačiau gal tavo kojos – nuostabios, tad jas paryškinsi sijonais ar siaurais džinsais. Blogiausias sijono ilgis – tiesiai per kelių vidurį arba prieš pat kelius – taip akcentuoji stambiausią kojos vietą, vietoj to, kad pabrėžtum jų dailumą sijono apačią rinkdamasi ties ploniausia kojos vieta – iš karto po keliais arba gerokai aukščiau, kad parodytum kuo daugiau kojų.

Turbūt jau supratai, kad kiekviena figūra turi savo ypatumus ir mes, norėdamos patikti sau, norime akcentuoti tai, kas mums labiausiai patinka ir maskuoti tai, kas ne taip džiugina.

Tad rinkis siluetus, kurie baigiasi ties ploniausia figūros vieta (ne per vidurį klubų, ne per didelės krūtinės centrą, ne per blauzdos raumens vidurį), taip visos atrodysime grakštesnės, nepaisant centimetrų ar kilogramų. Prastas pasirinkimas yra ir dalyti viską pusiau (rankovės ilgis per vidurį rankos, suknelės ilgis, kurios juosmuo figūrą dalina į dvi lygias dalis, sijonas, kurio ilgis dalina kojas pusiau. Visa tai trumpina, sunkina ir stambina. Visas linijas keliam aukštyn, kitaip sakant, siekiame, kad mus matytų kaip obeliskus, o ne kaip piramides.

Suprantu, kad nemenkas pasimetimas ištinka ne tik tada, kai nori įsigyti drabužį, o kai jį įsigijusi parsineši namo ir supranti, kad ir vėl nėra, ko apsirengti, nes nežinai, prie ko jį dėvėti ir su kuo derinti.

Štai keli labai paprasti dėsniai: per išpardavimą nepirk drabužio, kurio nepirktum ir pilna kaina; matuodamasi sijoną ar palaidinę, sugalvok bent tris drabužius savo spintoje, su kuriais ją derinsi (idealiu atveju – turėk bent vieną iš jų matuodamasi); jei dvejoji – nepirk; venk drabužio, kuris „bus gerai“, „ai, visai nieko“ arba jei primena tai, ką jau turi (o gal ir ne vieną) savo spintoje.

Paprastai renkamės kompromisinius drabužius arba pakartojame tai, ką jau turime spintoje vis nesiryždamos išbandyti ką nors nauja. Taip prisikaupia begalės pilkų golfų, juodų kelnių, bespalvių sijonų ir beformių džemperių. Skamba kaip kamufliažas, tiesa?

Dar vienas svarbus ir smagus triukas, kaip atrodyti gerai, yra tinkamas drabužio apsivilkimas. Per ilgos kelnės ir rankovės visada mažina, stambina ir sunkina, todėl rankoves geriau pasiraitok iki ¾ ilgio, kelnes, jei siaura apačia, paraitok (arba nunešk pas siuvėją – ilgis virš kauliuko daro koją grakštesnę), marškinius į kelnes sukišk (pilnai arba tik priekį), viršutines dvi palaidinės sagas prasek (nebent tavo krūtinė labai siaura, tada vizualiai geriau atrodysi su pilnai užsegta palaidine).

Kristinos CAPSULE by Agnė Gilytė derinys: vilnos švarkas, medvilniniai marškiniai, baltos trikotažo kelnės.

Tai derinys, kuris gali tapti kasdiene uniforma, nepaisant to, ką veiki – ar sprendi milijonus klausimų biure, ar su reikalais lakstai po miestą, ar esi vaikais besirūpinanti mama, ar nepriklausoma kūrybininkė. Jau matau, kaip niaukiasi mamų akys matant baltas kelnes, tačiau ar tikrai balta spalva yra neišskalbiama, ar vaikai taip niekad ir neužauga ir iki gyvenimo galo drabstys tave uogiene, ar tikrai nei minutės per savaitę neturi progos išeiti į pasimatymą su savo vyru, drauge ar mama? Jei bent į vieną iš šių dalykų atsakei „taip“, kažką darai ne taip. Pagalvok, gal metas paskambinti anytai ir pakviesti aplankyti anūkus? Gal pats laikas pasukti draugei, kuri vedžiodama šunį gali ir tavo vežimą pastumti, o tu tuo tarpu lėtai išgertum kavos su sese ir aptartum visas smagias temas? Priežasčių pasakyti „negaliu“, „neįmanoma“, „man nepavyks“ – milijonai, aš taip pat galėčiau jų sugalvoti. Tačiau nebūk tokia kaip vakar, šiandien sugalvok priežasčių, kodėl tu gali, kaip tau pavyks ir ką gali padaryti jau dabar, kad diena būtų kitokia?

Padarome taip: nutampytus marškinėlius pakeisk marškiniais (jei išsipurvins, turėk kišenėje dėmes valantį pieštuką) arba suknele, pasileisk plaukus, o „vaiko rakandų“ kuprinę pakeisk taip pasiilgta rankine.

Ir būtinai padaryk dar du supersvarbius dalykus: pasikvepink ir apsivilk gražiausius savo apatinius. Pamatysi, kaip šios dvi smulkmenos kitaip sudėlios dieną.

Ir kaip rytoj norėsi vėl naminę sportinę aprangą pakeisti kažkuo dailesniu, o eidama pro veidrodį ne nudelbsi akis, o įtrauksi pilvą ir nusišypsosi ne su „ir visai aš nieko“, o su „wow, kokia aš nuostabi!”

Apkabinu visas,
Agnė Gilytė

P.S. Dar daugiau nuotraukų - naujausiame žurnalo "LAIMĖ" numeryje!