3 taisyklės kaip formuoti rudens spintą pandemijos akivaizdoje

Į duris pasibeldus rudeniui – daugumos menamam kaip stilingiausiam metų sezonui – mintys tarsi pačios pradeda naujų apdarų paiešką. Šilti megztiniai, masyvūs šalikai, sąrašas apsivijęs naujausiomis sezono tendencijomis, ne retai tampa ilgesnis nei norėtųsi. Nūdienos aktualijos, kuomet darosi sunku nuspėti, ar greitu metu gatvių podiumo nepakeis namų koridoriai, verčia pergalvoti esminius rudens spintos planavimo įgūdžius. Stilistė Agnė Gilytė dalinasi trimis patarimais, kaip protingai atnaujinti šaltojo sezono garderobą.

„Ruduo daugeliui žmonių asocijuojasi su nauju metų startu kur kas labiau nei sausio 1-oji. Miesto gatves užtvindę poilsiautojai veržiasi nauja energija į savo lygtolei įprastą darbo ir kasdienybės rutiną. Natūralu, jog tokiomis aplinkybėmis dažnai norisi atnaujinti ir savo asmeninę spintą, siekiant, jog ji atspindėtų ir vidinę būseną. Pastaruoju metu sulaukiu nemažai klausimų, kaip protingai formuoti rudens garderobą, kad rūbai tarnautų ne vieną sezoną, kuris, tikėtina, gali ir sutrumpėti“, – dalinasi stilistė, „CAPSULE by Agnė Gilytė“ kūrybos vadovė Agnė Gilytė.

  1. Venkite impulsyvaus pirkimo

Anot stilistės, tvari mada ir protingas spintos formavimas turėtų tapti kiekvieno žmogaus šiųmetine stiliaus „strategija“ siekiant neiššvaisytyti pernelyg daug pinigų vieno sezono mados hitams: „Jei šiemet mados viršūnėse karaliauja neoniniai rūbai, galite būti tikri, jog kitą sezoną jie jau bus „nusidėvėję“ ir pabodę“.

Madingiausi sezono rūbai visuomet puošia parduotuvių vitrinas, tad natūralu, jog akys parduotuvėje dažniausiai juos ir užfiksuoja. Prie to prisideda ir pasąmoninis socialinių tinklų srautas, kuris paskatina pirkti prieš tai jau matytus, dailiai kito žmogaus aprangoje suderintus rūbus.

„Spontaniškai užsukus į parduotuvę venkite impulsyvaus pirkimo ir pergalvokite, ar jūsų išsirinktas derinys nėra tik šio sezono mados hitas, kurio, tikėtina, jog kitąmet nebeužsidėsite“.

  1. Rinkitės kokybiškus audinius

Formuojant rudens spintą pandemijos akivaizdoje svarbiausiu kriterijumi turėtų tapti ilgaamžiškumas: „Ne retai rūbui praradus pirminį „naujumo“ jausmą ganėtinai greitai pamatome pirmus audinio „apsiburbuliavimus“, susidėvėjimą. Tokiais atvejais drabužiui pergyvenus vos vieną sezoną jau nesinori rūbo dėvėti, nors jis dar nebūna „moraliai“ pasenęs ar atsibodęs“.   

Perkant betkokį rūbą – ar tai būtų paltas, ar kelnės – svarbiausia atsižvelgti į jo sudėtį. Jei naudojamos medžiagos yra aukštos kokybės, tikėtina, jog tinkamai prižiūrimas drabužis puikiai tarnaus dar kelerius metus. Tokiu atveju praleista dalis sezono netaps galvos skausmu, nes rūbas puikiai atrodys ir kitais metais.

  1. Rūbus derinkite prie turimos spintos bazės

Siekiant, jog drabužis netaptų tik vieno sezono spintos svečiu, įsitikinkite, jog įsigijamas rūbas dera prie jūsų turimos spintos bazės. Įvertinkite jo spalvinį atitikimą, kirpimą, dizainą, kaip jis nugula į jūsų jau turimus rūbų derinius.

„Jei matote, jog rūbas netinka prie jūsų turimos bazės, nebijokite jo grąžinti – dauguma parduotuvių dabar yra pratęsusios drabužių grąžinimo terminus. Jei jaučiate, jog rūbo derinimas bus didesnis vargas nei malonumas, vargu ar tai pasikeis kitą sezoną“.

Jei jūsų spintoje dominuoja pilka ar ruda spalvos, išbandykite monochrominius rūbų derinius, atnaujinkite juos aksesuarais, pavydžiui, plačiu diržu ar skarele: „Išmokus žaisti su jau turima rūbų baze, nesunkiai išmoksite įlieti į aprangą naujus drabužius, kurie organiškai papildys jūsų spintą, bet nevers jos performuoti nuo pagrindų“.Publikuota: ŽMONĖS, MOTERIS, DELFI