Spintos kapsulė freelanceriams

Šiandien, kai tavo darbas gali tilpti į vieną nedidelį nešiojamąjį kompiuterį, praleisti dienas biuruose nėra jokio tikslo. Todėl dabar kaip niekad anksčiau populiarėja laisvai samdomi darbuotojai, kurie nepriklauso jokiai kompanijai ir gali dirbti taip, kaip jiems patogu: iš namų, iš kavinės ar net egzotiškoje saloje. Svarbiausia, kad darbai būtų atlikti laiku.

1

Tad rinka pamažu keičiasi ir kalbėti apie gana griežtą biuro garderobą tampa nebe taip aktualu, pamažu tampa svarbūs tie žmonės, kurie nėra pririšti prie darbo vietos ar darbovietės, tie, kurie turi kur kas daugiau laisvės, bet ar išties jiems negalioja jokios garderobo taisyklės?

Manau, jog seniai jau pamirštas tas įvaizdis, kuomet laisvai samdomi darbininkai buvo matomi tik kaip tie, kurie visus darbus atlieka nepersivilkę pižamos, kurią vilkėjo miegodami. Jiems reikia kur kas daugiau, o žinau tai, nes pati taip dirbu jau ne vienerius metus.

Taigi, kokia yra ta laisvai samdomo darbuotojo spintos kapsulė, ką kiekvienam vertėtų įsigyti ir į ką reikia atkreipti dėmesį, kai tavo darbo vieta nėra nustatyta ir apibrėžta taisyklių?  

DRABUŽIAI NAMUOSE

Ne viename straipsnyje yra rašomi patarimai, kaip produktyviai dirbti namuose. Taip, kartais tau tikrai nieko nereikia, tik kompiuterio ir visai nesvarbu – tu dirbi su pižama lovoje, ar prie patogaus darbinio stalo. Tačiau jeigu namuose dirbi jau kurį laiką – pasiruošimas itin svarbus, todėl niekada negali dėvėti prastų, susidėvėjusių, nešvarių drabužių, tuo labiau drabužių su kurias miegi. Nuoširdžiai tikiu posakiu “tu esi tai, ką vilki”, tad kas tu esi?

Psichologiškai įrodyta, jog net jei tau nereikia niekur eiti – atsikelti anksti, pasportuoti, nusiprausti ir apsirengti naujus drabužius – būtina, nes tuomet tavo smegenys būna kur kas labiau pasirišusios darbui. Todėl privalai turėti drabužius, skirtus darbui. Tačiau jie turi būti patogūs. Tu tikrai neprivalai sėdėti namuose su baltais marškiniais ar siauručiu sijonu. Bet turėti patogias kelnes, golfą ar lengvą megztuką – būtina.

2

DRABUŽIAI SUSITIKIMUI

Jeigu esi laisvai samdomas, tikėtina, jog gana dažnai tenka keliauti į susitikimus, su esamais ar būsimais klientais, todėl nori to ar ne – turėti drabužius, skirtus susitikimams – būtina. Ne veltui sakoma, jog pagal rūbą sutinkama... Todėl balti marškiniai ir klasikinės kelnės – tikrai pravers, žinoma, neprivalai savęs įrėminti, tikriausiai gali su leisti ir ryškesnius drabužius, tačiau nepamiršk – turėti nuolat budinčią eilutę praverčia visuomet.

3

DRABUŽIAI LAISVALAIKUI

Viena didžiausių problemų, kurios kankina laisvai samdomus žmones – per maža atskirtis tarp laisvalaikio ir darbo, pati tai puikiai suvokiu. Kai nebeskaičiuojame darbo valandų, o mūsų darbų niekas skrupulingai neprižiūri, galų gale, kai nebelieka ko kaltinti – atsakomybės atsiranda kur kas daugiau.

 

Todėl kartais, kad ta atskirtis taptų aiškesnė – reikia pradėti nuo mažų dalykų, kad ir nuo garderobo. Tad laisvalaikiui siūlau turėti atskirus drabužius, kuriais apsirengus jausiesi laisviau – lyg jau atėjo laikas atsipalaiduoti. O jie gali būti visai kitokie. Kai dirbi namuose ir mažai laiko praleidi viešumoje, kartais taip norisi pasipuošti, todėl visada turėk ryškią suknę ar įspūdingą sijoną, blizgius aukštakulnus ar neoninį paltą – kažką, kas būtų visai kitokio, su kuo jaustumeis kitaip. Leisk sau pasipuošti ir atrodyti įspūdingai – juk kartais tik taip galima pajusti laisvalaikį.

  AKSESUARAI (kompiuterio dėklas)

Na ir žinoma, koks gi laisvai samdomas darbuotojas be savo ištikimo kompiuterio. O jam reikia dėklo, kuris gali tapti ne tik kompiuterio dėklu, bet ir tavo išskirtiniu aksesuaru, todėl šiam daiktui siūlyčiau tikrai nepagailėti pinigų.  

 

Publikuota: delfi.lt