Šaliko etiketė | palikti, nukirpti ar didžiuotis?

Detalė, kuri išbaigia derinį, kuri šildo ir kuri kaskart padea atrodyti kitaip. Tai vienas iš esminių šaltojo (bet nebūtinai) sezono aksesuarų. Jis didelis, šiltas ir jaukus. O temperatūrai krintant vis žemiau, jis gelbės ne tik vėsiais rudens rytais keliaujant į darbą, bet ir laisvalaikiu, kai norisi jaukiai susisupus į ką nors jaukaus skaityti knygą ar gerti ką nors skaunaus iš puodelio (arba taurės). 

Ploni ir ilgi, stambaus mezgimo, platūs ir primenantys apsiaustą, neutralių spalvų ar dekoruoti ryškiais logotipais, jie gali tapti svarbiausiu ir įdomiausiu viso derinio akcentu. Kol vėjas neužmeta šaliko ant peties ir nepasirodo etiketė, neabejotinai pagaunanti žvilgsnį.

ETIKETĖ! Visai neseniai gavau labai gerą klausimą iš vienos CAPSULE by Agnė Gilytė klientės, kuri pamačiusi mano „Instagram“ story apie karščiausią mano kapsulės naujieną – šalikus, - paklausė:

„Agne, o kaip gi yra su šaliko etikete (mat manoji puikiai matėsi nuotraukoje)? Ar nusipirkus šaliką ją reikia nuardyti? O gal visgi palikti? Koks gi „geras tonas“ yra šiandien?“

 Iš esmės šiandien etiketė su prekės ženklo pavadinimu ant tavo drabužių yra kur kas daugiau nei etiketė. Tai – tarsi parodymas, jog tu priklausai tam tikrai bendruomenei. Ar palaikai tam tikrą požiūrį į madą ar gyvenimo būdą.

Žinoma, vis tai turi būti daroma itin subtiliai ir neperžengiant ribos, kitaip viskas tampa pernelyg vulgaru ir „pigu“.

Etiketė su prekės ženklu turi būti subtili ir jei reikia, lengvai pašalinama, ypač tokiu atveju, jei yra nepatogi žmogui, kuris dėvi drabužį: graužia, trina ar neleidžia užsidėti šaliko norimu būdu.

SVARBU ŽINOTI:
Atsargiai nuardę etiketę – ją išsisaugokite tam, kad žinotumėte, kaip šaliką riekia prižiūrėti. Taip pat svarbu etiketę palikti tokiu atveju, jei šalikas yra iš tiesų brangus ir pasibaigus sezonui, jūs jį norėtumėte parduoti. Tuomet etiketė turėtų likti ant šaliko, kaip kokybės ir prekės ženklo įrodymas.

Į klausimą man padėjo atsakyti komunikacijos ir ženklodaros specialistė Deimantė Bulbenkaitė.