#MagneticConversations | kas iš tikrųjų yra meilė sau?

Spintoje krūvos naujų drabužių, tačiau vis nėra ko pasirengti? Neseniai taip mylėtas darbas tapo nuobodus ir jau žvalgaisi, kur kelti sparnus? O visos draugės kaip susitarusios sako, jog viskas puiku, visoms kartais taip būna – praeis. Jautiesi užsisukusi voverės rate ir nerandi išėjimo, tačiau guodiesi, kad visos taip pat?

Gyvename iš pirmo žvilgsnio tobulus gyvenimus: gražūs namai, mylintys vyrai, švarūs baltai aprengti vaikai, geri darbai, rankinės, automobiliai, kelionės..... Mūsų Instagram‘as pilnas besišypsančių nuotraukų ir gražių gyvenimo akimirkų, tačiau fotografuodamos save mes skrupulingai renkamės filtrus, kurie pasiaurintų nosį, atsakingai pasirenkame tinkamą kampą, iš kurio atrodytume lieknesnės ir gerą pusvalandį renkamės nuotrauką iš šimto galimų, kuri atrodytų geriausiai...

 

Klubai, vakarėliai, nauji drabužiai ar papuošalai, kelionės ar keičiami darbai... Visa tai – tik trumpalaikis malonumas. Bet ar jis suteikia mums laimės, kurios taip ieškome? Jei taip, kiek ilgam? Kodėl taip yra? Gal per perdedame? O gal iš tiesų šiuolaikines moteris ištiko krizė?

Apie tai ir dar daugiau praėjusią savaitę kalbėjome su nuostabia ir įkvepiančia moterimi, seksualumo ir moteriškumo koučere Aurika Valan.

 

Kaip mes suvokiame meilę sau?

Meilė sau.... Šis dviejų žodžių junginys pastaruoju metu viešojoje erdvėje linksniuojamas vis dažniau. Tačiau kas yra ta „meilė sau“?

Gerai, aš nuėjau į kirpyklą, nusidažiau plaukus, nusipirkau naują suknelę, pasidariau makiažą, kiekvieną savaitę sportuoju ir sveikai maitinuosi... Ar tai jau yra meilė sau?

Aurika Valan sako, jog atsakymas į šį klausimą gali būti dvejopas. Nors kartais atrodo, jog išorėje viskas tobula, gražu ir, lyg nieko netrūksta, bet moteris nesijaučia laiminga. Ji gali nesijausti graži, nors atrodo, lyg nužengusi žurnalo viršelio; gali nesijausti mylima, nors vyras kas dieną ją lepina komplimentais. Kodėl taip yra?

Anot Aurikos, meilė sau visų pirma yra emocijų išlaisvinimas. O daugybė moterų turi kalną neišreikštų ir užslėptų emocijų. Kadangi retai kuri žino, kaip tas emocijas išreikšti ir išlaisvinti, bando tai padaryti per išorę: nauji batai, naujos suknelės, nauja šukuosena, naujas vyras, naujas darbas, naujas būstas ar net nauja šalis. Mes blaškomės ir ieškome laimės išorėje, per trumpalaikius sprendimus, kurie kadangi patys yra trumpalaikiai, duoda ir trumpalaikius sprendimus.

Ką daryti tada?

Balyje gyvenanti koučerė Aurika sako, jog pirmiausia reikia nustoti bėgti nuo nežinomybės ir išmokti būti laimingai nepaisant aplinkos veiksnių. Jei daugelis gyvena taip pat kaip ir tu, dar nereiškia, kad tai yra teisingas kelias.

„Kokią energiją mes spinduliuojame ir kaip jaučiamės viduje – tokia yra ir mūsų aplinka. Kai gyvenau Vilniuje, mano visos draugės gyveno taip pat: vyras, paskola, būstas ir galiausiai diskusijos apie plytelių spalvą.... Aš suvokiau, kad taip gyventi nenoriu, kad mano kūnas „atmeta“ tokį gyvenimą, man prasidėjo nemiga... Tad teko ieškoti atsakymų į savo nežinomybę“.

 

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia, kad ir kaip tai atrodo sunku, reikia išmokti sakyti tiesą. Tiek sau, tiek savo draugams ar partneriui. Šiandien mes, moterys, labai bijome pasirodyti silpnos, pernelyg jautrios ar net dramatiškos. Bet sąmoningas gilus pokalbis su artimu žmogumi gali padėti mums išlaisvinti užgniaužtas emocijas. Ir nebijoti paprašyti pagalbos. Tai yra ne silpnumo, kaip dažnai galvojame, požymis, o, priešingai, stiprybės.

„Nebijokite pasakyti savo partneriui, kad jums reikia, jog jus išklausytų. Nebijokite paprašyti jo dėmesio, jo laiko. Drąsiai sakykite, jog norite pasipasakoti, išreikšti emocijas.  Galbūt darbe atsitiko kažkas, o gal jis pasakė jums žodžius, kurie jus įskaudino. Kad ir kas tai būtų, paprašykite jo laiko. Ir papasakokite jam tai, kas yra jūsų viduje. Jei reikia, paprašykite, kad jus apkabintų. Nebijokite PAPRAŠYTI. Vyrai ne visada supranta be žodžių. Jūs turite juos užvesti ant kelio ir ne užuominomis, o tiesiai šviesiai pasakydamos: man reikia, kad mane dabar išklausytumei; man reikia tavo apkabinimo; man reikia tavo palaikymo, ar gali man padėti?“

Nustokime kontroliuoti aplinką

Visuomenėje yra įprasta manyti, jog stiprios moterys turi būti atsakingos už viską: šeimą, karjerą, išvaizdą, namus, vaikus. Mes visos esame supermoterys: tobulos meilužės, žmonos, virėjos, namų tvarkytojos, vadovės, mamos, dukros, sėsės...

Nusistovėjo nuomonė, kad stipri moteris yra ta, kuri geba viską. Bet ar tikrai? Deja, anot A. Valan, moterys, kurios stengiasi būti tobulos, viską žinoti, kontroliuoti ir viską atlikti tobulai, iš tikrųjų jaučiasi labai nesaugiai. Saugumo stoka provokuoja norą kontroliuoti.

„Visų pirma moterys šiandien labai bijo parodyti tikrąsias save. Jei aš nebūsiu tobula mama, kurios vaikai visada tvarkingai aprengti, sušukuoti ir niekada nepridaro kvailysčių; jei aš nebūsiu tobula žmona, kuri ne tik patenkina savo vyrą miegamajame, bet dar ir moka daryti valgyti bei išlygina visus marškinius, tuomet galbūt manęs nebemylės. Jei aš pasakysiu, ką galvoju, jei vietoj to, kad leisčiau laiką su savo vaikais, aš juos paliksiu mamai ir išvažiuosiu į SPA, mano artimieji galvos, jog esu savanaudė... Mes bijome būti NEPATOGIOS“.

 

Gyvenimas su kaukėmis

Kai mes jaučiamės nesaugios ir bijome būti savimi, mūsų gyvenimą pradeda valdyti kaukės. Su vyru mes dėvime vieną kaukę, su drauge – kitą, su savo vadovu ar vadove – dar kitą. Mes prisitaikome prie kiekvienos situacijos, tobulai ją apžaidžiame dėvėdamos atitinkamą kaukę ir beveik niekada nebūdamos savimi.

Visa tai yra tiesa, tačiau problemos įvardinimas – tik pirmas žingsnis. Reikia mokėti ją spręsti. Tačiau kaip? 

  1. Prisiimkite atsakomybę už tai, ką jaučiate. Jeigu jūsų vyras, kalbėdamas su jumis, „scrollina“ telefone ir jus tai piktina, pirmiausia reikia suvokti, jog tai jūs jaučiate pyktį. Ta emocija yra TIK JŪSŲ. Vyras – gali daryti ką jis nori. Pyktis, esantis jumyse, yra JŪSŲ.
  2. Pajuskite, kur jaučiate įtampą. Paprastai emocija sukyla saulės rezginyje, širdyje arba gerklėje. Jaučiamas įtemptumas. Tuo momentu norisi visą tą įtampą, tą blogą emociją išlieti kitam. Kaip mes tai darome? O gi puldamos: tu esi toks ir anoks; tu elgiesi blogai; tu nematai manęs ir pan. Šių emocijų išliejimas kitam žmogui neatneš nieko gero nei jums, nei tam žmogui. Dažniausiai kitas žmogus, taip staiga ir nekonstruktyviai sukritikuotas, nesupras jūsų ir tai jam išprovokuos atmetimo reakciją.
  3. Neskubėkite pulti. „Pabūkite“ su savo emocija. Išjauskite ją. Iškvėpuokite giliais lėtais įkvėpimais ir iškvėpimais. Taip tam tikra prasme „nuleisite garą“, pabūkite su savo emocija ir leiskite sau ją išbūti bei jai nuslūgti.
  4. Inicijuokite pokalbį. Apie jus erzinantį dalyką bei jo išprovokuotus jausmus nesikalbėkite iškart. Geriau išjautusios savo emociją ir paleidusios pyktį, sukurkite tinkamą aplinką pokalbiui. Galbūt tai bus jūsų namai, ramus vakaras, gurkšnojant arbatą ar vyną. Paprašykite savo partnerio, jog skirtų pokalbiui su jumis pusvalandį, o gal valandą.
  5. Praktika poroms: komunikuojame savo tiesą. Tą pusvalandį skirkite laiko tik vienas kitam, jokių pašalinių garsų ar kitų dirgiklių aplink. Jokio televizoriaus, lakstančių vaikų ar skambančių telefonų. Susėskite vienas prieš kitą ir pasikalbėkite. Vienas žmogus turi kalbėti nepertraukiamai, kol kitas klausosi. Tokioje erdvėje galite išsakyti savo nuoskaudas, savo susikaupusias emocijas ir jausmus, kurie jus neramina, erzina ar piktina. Tik taip kitas žmogus galės jus išgirsti.

Mūsų vyrai nėra mūsų draugės

Nors išsikalbėti su vyrais reikia ir yra naudinga, tačiau reikia suprasti ir tai, jog mūsų vyrai nėra mūsų draugės. Todėl nereikia apkrauti vyro moteriškomis problemomis.

„Visų pirma, reikia suprasti, jog vyrai ir moterys mąsto visiškai skirtingai. Vyrai problemas sprendžia vieni.  Jiems retai kada reikia patarimo ar užtarimo. Dažniausiai jie viską apgalvoja patys ir priima sprendimus patys. Moterys, atvirkščiai, ieškodamos atsakymų ar sprendimų, turi tartis, kalbėtis ir išsipasakoti. Tai daugeliui vyrui nesuprantama. Todėl kartais reikia juos „palikti ramybėje“ ir eiti pasikalbėti su draugėmis. Jos gali puikiai išklausyti, patarti ir kalbėtis su jumis nors ir visą naktį, analizuodamos problemą bei ieškodamos sprendimų. Vyrai, atvirkščiai, nori greitai identifikuoti problemą ir ją pašalinti, ilgos diskusijos ir svarstymai – ne jiems“.

Visas pokalbis ČIA.