#MAGNETICCONVERSATIONS: Išmoktos pamokos

 

#MagneticConversations – nauja tradicija CAPSULE by Agnė Gilytė bendruomenėje. LIVE susitikimų metu mes kalbamės su įkvepiančiomis moterims, kurios savo gyvenimus statosi pačios ir nebijo dalykų daryti kiek kitaip, nei yra pratusios. Jos mąsto kitaip, jos drįsta kitaip, jos džiaugiasi kitaip, jos tiesiog yra sąžiningos su savimi ir girdi savo vidinį balsą. Be to, nepamiršta pailsėti ir nuolat gilina savo žinias: intelektines, emocines, fizines – visapusiškumui riba yra nebent dangus. Bet ir tai ne visada.

Šios moterys – labai skirtingos, bet visos kalba apie meilę sau per skirtingas prizmes: seksualumą, karjerą, namus, kūno priėmimą.  

Iš kiekvieno pokalbio galima pasisemti ko nors naujo, prisiminti tai, ką buvai paskandinusi rutinoje arba tiesiog paklausyti moterų, kurios kalba ir gyvena taip, kaip norėtume ir mes.

Tačiau mes galime ne tik klausytis jų, bet ir pačios taip gyventi! Tereikia išmokti pasakyti, ką galvoji, nebijoti klysti, skirti laiko sau, atsipalaiduoti ir kartais tiesiog paprašyti pagalbos. Juk neprivalome visos būti kasdienybės super herojės, nuolat zujančios ir verčiančios kalnus (nes tokios jau esame iš prigimties jau vien savo buvimo, nereikia niekam nieko įrodinėti)!

Norime pasidalinti išmoktomis pamokomis iš kiekvienos jų ir su tavim, jei dar nespėjai visko peržiūrėti!

  1. Nepasiduok kaltės jausmui, kuris kankina, kai nusprendi, jog šiandien nenori dirbti. Tas kaltės jausmas – žudikas. Todėl reikia išmokti neperspausti savęs ir kartais pasakyti „ne“ tam, kad atsigautum, atsipalaiduotum ir leistum sau neveikti nieko, jei to norisi. (Rasa Jusonytė, What do people do magazine įkūrėja).
  2. Lėti rytai – raktas į gerą savijautą ir puikią dienos pradžią. Skani kava ar arbata, mankšta visam kūnui nepersistengiant, ryto puslapiai, surašant dalykus, kurie yra galvoje vos prabudus, lėti skaitiniai ir tiesiog ramybė. Toks ryto ritualas padeda pradėti dieną be streso, bėgimo ir skubėjimo. (Agnė Gilytė, CAPSULE by Agnė Gilytė įkūrėja)
  3. Negalvok, jog kitiems žmonėms labai svarbu, kaip tu atrodai ir ką tu darai. Dažniausiai viskas tik tavo galvoje. Pati pasistatai sienas ir pati prisigalvoji nematomų kliūčių ar priešų. (Rasa Jusonytė, What do people do magazine įkūrėja).
  4. Tvarkymas – nebūtinai turi būti kančia. Jei teisingai susiformuojame įprotį, tvarkymasis neatims nei daug laiko, nei energijos. (Toma Šokelė, „Balti namai“ įkūrėja).
  5. Nustokime kontroliuoti aplinką. moterys, kurios stengiasi būti tobulos, viską žinoti, kontroliuoti ir viską atlikti tobulai, iš tikrųjų jaučiasi labai nesaugiai. Saugumo stoka provokuoja norą kontroliuoti. (Aurika Valan, moteriškumo ir seksualumo kaučerė).
  6. Vizualinis triukšmas – veikia ne tik mūsų namus, bet ir mūsų vidinę būseną. Jame galima labai greitai paskęsti ir susigadinti nuotaiką. Todėl tvarkytis reikia periodiškai, tam nereikia daug laiko, o namai visada atrodys gerai. (Toma Šokelė, „Balti namai“ įkūrėja).
  7. Vyras neturi būti tavo geriausia draugė. Tu neturi jam apkrauti visų savo dienos rūpesčių ar darbo reikalų, kartais žymiai geriau pasikalbėti su moterimi, kuri tave supras, nes išgyvena tą patį. Todėl skirk laiko draugėms ir mergaitiškiems pokalbiams (Aurika Valan, moteriškumo ir seksualumo kaučerė).
  8. Būk dėkinga. Kas dieną parašyk bent kelis dalykus, už ką esi dėkingas šiandien, nors ir labai nedidelius. Tai leis tau suvokti, kiek daug turi ir kaip kartais viską esi linkusi nuvertinti. (Rasa Jusonytė, What do people do magazine įkūrėja).
  9. Moterys neturi būti visagalės ir visų rūpesčių apsiimti sau. Išmokime dalintis viskuo: tiek buities rūpesčiais, tiek vaikų auklėjimu. Taip turėsime daugiau laiko sau, būsime laimingesnės, labiau pailsėjusios ir energingesnės. (Agnė Gilytė, CAPSULE by Agnė Gilytė įkūrėja)