BLIC INTERVIU SU AGNE GILYTE: verslas, motyvacija, idėjos

Kartais iš šono gali atrodyti, jog siekti savo idėjų ir kažką kurti – labai sudėtinga, na, arba atvirkščiai – labai lengva. CAPSULE by Agnė Gilytė įkūrėja Agnė sako, jog tai nėra nei viena, nei kita.  

Kūryba yra gyvas procesas ir visai nesvarbu, ką tu kursi – drabužius ar statybų įmonę. Tiek vienas, tiek kitas reikalauja atsidavimo ir aistros. Būna dienų, kai viskas einasi lyg per sviestą, o būna ir taip, jog, atrodo, viskas. Atėjo pabaiga. Tačiau būtent dėl to šis gyvas procesas yra toks įdomus ir įtraukiantis.

Agnė atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie verslą ir skatina visus, kuriems jau seniai ten kažkur „kirba“ tiesiog pradėti. Net jei tinkamos akimirkos, atrodo, vis neatsiranda.

  • Ką patartum moteriai, kuri turi savo verslo idėją, tačiau vis sako: „Gal dar reikia palaukti?“

Visose (arba beveik visose) gyvenimo situacijose stengiuosi įžvelgti galimybes, todėl mane tikrai liūdina, o gal net tinkamesnis žodis būtų nervina moterys, kurios vietoj to, kad veiktų, inkščia, kad kažko negali, zirzia, kad nesigauna, atidėlioja ir laukia užuojautos. Na, arba viliasi, kad kažkas už jas viską padarys.

Nei per plauką neabejoju moterų jėga, mes tikrai galime viską. Ir tai nereiškia, kad mums nereikia vyrų – mums jų labai reikia, nes faina vakare įkristi į jo glėbį. Ir faina turėti gyvenimo partnerį, su kuriuo gali dalintis ir tartis, tačiau šiaip – mes tikrai galime viską. Ir tik savo ribotų įsitikinimų dėka mes save stabdome.

Tad mano patarimas – norėti drąsiai ir veikti. Jei nori keisti gyvenimą – keisk, jei užkniso darbas (arba bosas) – susirask kitą, jei nežinai, nuo ko tai pradėti, susirask koučerį, paklausk save realizavusios draugės patarimo, užsirašyk į kursus arba tiesiog pasinaudok google.

Jei turi idėją, ir nebūtinai verslo, imkis jos, jei nedrąsu – pasižiūrėk į mane. Viską pasidariau pati, man niekas nieko ant lėkštutės nedavė. Ir aš tuo labai didžiuojuosi, nes tikrai gerai pavariau. Lygiai kaip ir tu gali!

  • Ką patartum moteriai, kuri jau pradėjo savo verslą, bet covid‘as ir karantinas viską sujaukė ir dabar kyla klausimai – ar tikrai verta tęsti?

Pirmiausia, kiek įmanoma atidėjusi į šoną emocijas, įsivertinčiau, kokios yra realios galimybės man tęsti tai, ką pradėjau: apsvarstyti galimybes daryti tą patį ir taip pat, o gal kažkaip naujai, pagalvoti, kaip galiu prisitaikyti prie situacijos, galų gale, susidėlioti resursus ir įsivertinti, kam ir kiek ilgam to užteks.

O gal tai galimybė pradėti kažką naujo? Ne kartą klupau, ne kartą jaučiausi įstrigusi laike ar situacijoje, ne kartą plūduriavau monotonijoje, bet visada pamatau naują kampą ir suku link jo. Tiesa, ne visada jie pasiteisina 100%, tačiau tai sužinoti gali tik vienu – bandymo – būdu.

Tad pirmyn, mieloji, galimybių yra milijonai, nesilaikyk įsikandusi vienos ir tos pačios. O jei vis dėlto lieki jai ištikima ir laikaisi – ieškok atsinaujinimo variantų, kitokio požiūrio ir gaivos. Tai visada veikia. 

  • Kaip motyvuoti save judėti į priekį ir kurti, kai motyvacijos nėra?

Man padeda senų įpročių keitimas. Ir tai nebūtinai turi būti didelių dalykų rovimas su šaknimis. Oi ne, tai labai skausminga ir net ne visada padeda. Tačiau tu tikrai gali išjudinti savo kūrybingumą ir motyvaciją savo kasdienybę gyvendama kaskart vis naujai.

Dirbi prie kompiuterio virtuvėje? Tai gal šiandien dirbk svetainėje? Sėdi tyloje – gal metas įsijungti muziką? Pietauji visada 12:00 – šiandien vietoj pietų išeik valandą pasivaikščioti lauke arba suvalgyk pyrago gabalą vietoje salotų? Visada sportuoji vakare – o gal šiandien tai padaryk prieš darbą? Galėčiau vardinti ir vardinti iki tokių smulkmenų kaip popierinis kalendorius vs digital, email‘ai vs skambučiai telefonu, darbas su chalatu vs darbas su švarku, rožinis tušinukas vietoje juodo ir taip be pabaigos.. Man tai žiauriai gerai veikia, nustebsi, kaip tai pakeis ir tavo kasdienybę ir įkvėps motyvacijos. 

  • Kaip atrasti savo prekės ženklo balsą?

Būtent, svarbiausia turėti tą balsą: skonį, požiūrį, stilių, nuotaiką, nuomonę, vizualinę išraišką. Ir, svarbiausia, būk autentiška – jei tiki, kad keltis 5val. ryto ir dirbti iki pietų yra jėga, padaryk tai savo stiprybe. Jei neabejoji, kad moterys su sijonais išgelbės pasaulį – kalbėk apie tai. Jei nesinaudoji emailais, o rašai popierinius laiškus – pasakok tai. Truputį šaržuoju, bet tik tam, kad pažadinčiau tavo kūrybiškumą ir įkvėpčiau drąsos pradėti tai, ką jau tiek laiko atidėlioji. Tu gali viską. Aš žinau.