2016 10 04

Vyro spinta

Vyro spinta

Kartais norisi patarti pirkimo įpročių pasimokyti iš vyrų. Jie į parduotuves visuomet eina su konkrečiu tikslu: “man reikia batų ir striukės”, “man reikia kostiumo ir kelnių”, “man reikia trijų marškinių”. Ir jie eina ten, kur jų tikrai yra, nesiblaškydami ir nestabčiodami ties rankinėmis ar kvepalais. Jie neturi įpročio tyrinėti, jie tiesiog eina pirkti ir tai padaro gana greitai ir efektyviai. Tad tuomet, kai norime atsinaujinti rudens garderobą, mums, moterims, būtų pravartu būti tokioms konkrečioms ir ištikimoms kaip jie, kurie eina į konkrečias parduotuves įsigyti konkrečių daiktų. O mes juos galėtume įkvėpti laisviau žiūrėti į apsipirkimo klausimą, mėgautis vaikščiojimu prekybos centre ir įėjus į parduotuvę apžiūrėti kiek daugiau asortimento, nei įprastos lentynos, kur yra jam įprasti daiktai – taip gimsta nauji stiliaus atradimai.

Vyro spintoje turėtų labai aiškiai išsiskirti dvi dalys: formalioji ir laisvesnė, nepaisant fakto, ar jis dirba įmonėje, kurioje yra griežtos aprangos taisyklės, ar jų nėra. Formaliajai daliai priklauso geras vilnos kostiumas, puikūs medvilnės marškiniai bei kokybiški klasikiniai batai. Viskas tinkamo dydžio ir išlyginta. Nesvarbu, ar juos velkiesi į biurą nuo pirmadienio iki penktadienio, ar kartais, tik vykdamas į profesines konferencijas. Gali būti, kad kostiumas spintoje – tik proginis drabužis, kurį pasipuoši tik esant ypatingai proga. Bet kokiu atveju, šis mano patarimas nesikeičia.

Kita vyro garderobo dalis – laisvesnė, pritaikoma tiek penktadienį biure, kur kiek laisvesnės aprangos taisyklės, tiek po darbo, tiek savaitgalį. Arba kasdieną tų, kurių darbo apranga niekur nenurodyta ir jie gali rengtis kaip nori. Ši spinta – tai ne sportinės kelnės ar guminiai batai. Tai skoningi ir gana paprasti drabužiai, kurie yra tinkamo dydžio, formos, ilgio bei derančių spalvų. Čia telpa ir kelnės, ir džinsai, ir trikotažo marškinėliai, ir megztiniai, ir liemenės, ir odinės striukės, ir šalikai bei batai.

1-casual-men1.“H&M“ 2. “ Reserved“ 3. “Cropp“ 4. “Massimo Dutti“ 5. “H&M“ 6. “ Salamander“ 7. “Baltman“ 8. “House“ 9. “The Body Shop“

Štai keli trumpi patarimai einant į parduotuves:

Šiuolaikiškumas. Pasidomėk tendencijomis – taip bus lengviau apsispręsti, kokio kirpimo švarko ar kokios spalvos megztinio norėtųsi. Neprivalu aklai jomis sekti, tačiau tai puikus orientyras apsisprendžiant, ar džinsų norisi plačių, ar tiesaus kirpimo. Juk apsipirkę norime atrodyti moderniai bei atsinaujinę.

Švarkas. Neoficiali apranga leidžia rinktis nebūtinai kostiumą: švarkas ir kelnės / švarkas ir džinsai / marškiniai ir kelnės ir pan. Nepamiršk, kad švarkas turi būti atskiras švarkas, o ne tas iš kostiumo. Patarčiau įsigyti bleizerį, kuris dera skirtingomis progomis prie skirtingų drabužių (marškinių, marškinėlių, kelnių, džinsų, šortų). Dėvėdamas švarką užsisek pagrindinę švarko sagą, kuri jam suteikia formą (vidurinė saga trijų sagų švarke, viršutinė saga – dviejų).

Dydis. Renkantis per plačius ar per didelius, kaip ir per mažus, drabužius juos dėvintis atrodo kiek komiškai. Drabužis turi būti tinkamo dydžio ir ilgio, nepaisant kūno sudėjimo. Aukšti vyrai turėtų ieškoti specialiai jiems skirtų drabužių prailgintomis rankovėmis ar kelnių klešnėmis. Taip pat ir tie, kurių ūgis žemesnis nei vidutinis – patrumpintos jų versijos arba įsigiję per pečius ir juosmenį tinkantį drabužį, nunešti jį patrumpinti siuvėjai. Per dideli, kaip ir per ilgi drabužiai, atrodo komiškai.

Kojinės. Renkantis jas, taisyklė paprasta: kokios kelnės, tokios ir kojinės. Mėlyna su mėlyna, pilka su pilka ir t.t. Ryškios ar raštuotos kojinės – puiku, jei kitaip nereikalauja jūsų darbovietės aprangos taisyklės. Jos gali būti pačios įvairiausios.

2-bussiness-men1.“Massimo Dutti“ 2. “Aldo“ 3. “Zara“ 4.  “Mosaic“ 5. “H&M“ 6. “Zara“ 7. “The Body Shop“ 8. “Reserved“ 9. “Massimo Dutti“

Sudėliojau sąrašą, kuris padės apsispręsti, ko vis dėlto reikėtų vyro spintoje, kad būtų paprasta apsirengti:

  • Džinsai ir laisvalaikio kelnės (ne sportinės), pvz., medvilninio audinio, tiesesnio ar siauresnio modelio;
  • Švarkas (dar vadinamas bleizeris), dėvimas su marškiniais, marškinėliais arba ant lengvo megztuko (kuris nekišamas į kelnes);
  • Įvairūs megztiniai (svarbiausias – V formos kaklu, apvaliu kaklu, susegamas);
  • Trikotažo marškinėliai: V formos kaklu, apvaliu kaklu, polo apykakle, vienspalviai arba su aplikacijomis (reklaminės netinka);
  • Laisvesnio stiliaus marškiniai: margesnių raštų, gali būti ir iš kelių audinių, spalvotomis sagomis. Jei juos dėvi be švarko, prasisek viršutinę sagą;
  • Striukė ar puspaltis, be gumos apačioje, kad tiktų ir ant švarko;
  • Avalynė: odinė, nebūtinai juoda, gali būti ir sportinė. Odinis diržas stambesne sagtimi (rudas, pilkas, tamsiai mėlynas).

Vyro spinta neturi konkuruoti su moteriškąja, tačiau joje neturėtų kabėti tik vienas drabužių derinys. Kasdien pakeisdamas bent vieną aprangos elementą gali atrodyti puikiai. Tad jei ryžaisi atsinaujinti, ieškok bent vienos švarko arba megztinio, trijų keturių marškinių ir trikotažo marškinėlių, dvejų džinsų ar kelnių bei aksesuarų. Juos vis kitaip derindamas tarpusavyje, ir savaitę gali atrodyti skirtingai.

 

Šaltinis: akropolis.lt/agnegilyte