2016 06 02

Turiu, bet neturiu, ko apsirengti

Turiu, bet neturiu, ko apsirengti

virselis LO

Kodėl turite gražių drabužių, tačiau juos apsivilkusi nesijaučiate gerai? Greičiausiai todėl, kad neatrodote gerai juos dėvėdama. Ar turite suknelę, kurią po kelių persirengimų vis dėlto prisiverčiate apsivilkti, tačiau jau išėjusi iš namų jaučiatės nejaukiai ir neužilgo pradedate laukti momento, kada pagaliau grįšite namo ir galėsite ją nusivilkti? Nužiūrite gatvėje tobulai atrodančią moterį ir pagalvojate: “kaip norėčiau tokio švarko”. Biure pasitinka stilingoji kolegė su gražiai krentančiu ir jos figūros privalumus pabrėžiančiu sijonu ir pagaunate save galvojant, kad po darbo eisite ieškoti tokio pat. Galiausiai įsigyjate kažką, kas sužavėjo ir, paradoksas, kažkas ne taip: komplimentų nesulaukiate, o ir nesijaučiate fantastiškai. Visos šios situacijos lyg ir matytos, lyg ir jaustos, lygi ir išgyventos. O visų jų atsiradimo priežastis ta pati – jūsų figūrai netinkamai parinkti drabužiai. Juk vieno silueto suknelė vienodai negula ant siaurų at plačių klubų, ant berniokiškos figūros ar plačių pečių. Ir nesvarbu, koks skaičius ar raidė ant jūsų dėvimų drabužių etiketės. Svarbu tik tai, ar drabužis pabrėžia jūsų kūno linkių privalumus, ar maskuoja trūkumus ir ar nukreipia dėmesį nuo probleminių vietų.

LO_62_Gilytes_Figuros tipai-page-001

Naujai sena pažintis

Kartais atrodo, kad kūnas ir jo formos – absoliučiai jokiems dėsniams nepavaldus kūrinys, kuriam neįmanoma pritaikyti kad ir paprasčiausių džinsų, o tobulai gulančio sijono dar niekas net nesukūrė. Tai netiesa. Roma nebuvo pastatyta per naktį, tad ir spintos atradimams kartais prireikia laiko ir daugiau kantrybės, nei vienas apsilankymas parduotuvėje. Man iš pirmo karto nesigavo važiuoti dviračiu, tad kodėl spaudžiate save iš pirmo karto išsirinkti tobulą suknelę?

Nusirenkite iki apatinių. Atsistokite prieš veidrodį. Metas susipažinti su savo kūnu. Niekas jūsų nestebi, galite atsipalaiduoti ir ramiai apžiūrėti save iš visų pusių. Niekas nevertins ir niekas nerašys pažymių. Tyrinėsite tik jūs pati. Tik nebūkite žiauri, bet ir nesukčiaukite. Būkite atvira ir sąžininga, žiūrėdama  į atvaizdą veidrodyje ir atsakydama sau į šiuos klausimus: “kokie mano pečiai?”, “kokia mano krūtinė?”, “kokia mano talija?”, “kokie mano klubai?”, “kokios mano kojos?” ir, svarbiausia, “koks santykis tarp šių kūno dalių?”. Pasižymėkite atsakymus ir atsakykite į dar kelis klausimus: “kokia mano kūno dalis pati gražiausia?”, “ką šiek tiek norėčiau pamaskuoti?”, “kokie mano išskirtiniai bruožai?”. Žinodama šią informaciją, galėsite lengviau įvertinti savo kūno proporcijas ir priskirti save vienam iš keturių figūros tipų: smėlio laikrodžio, berniukiškai, obuolio ar kriaušės.

Jei norite spintos, kurioje būtų derantys daiktai, o ne pavienių drabužių kratinys, kurių dar neaišku kokia dalis tinka, pirmiausia reikėtų susitarti su savimi dėl žaidimo taisyklių. Ir man yra buvę momentų, kai sakiau niekur neisiu, nes atrodau blogai. Ir nesvarbu, kad tris šimtus kartų persirengiau, vis tiek niekur neisiu, nes atrodau ne taip, kaip norėčiau. Nesvarbu, jūs aukšta ar žema, kojos trumpos ar ilgos, užpakaliukas plokščias ar riestas, krūtinė didelė ar plokščia, liemuo ilgas ar siauras, ar jo išvis nėra, kiekvienam kūno sudėjimui yra tinkami drabužių siluetai. Žinant šiuos kodus (ir jai naudojantis!), ir apsipirkimas parduotuvėje, ir daiktų žvejojimas iš savo spintos, nebebus vienas juodžiausių momentų jūsų gyvenime, kai atrodo, kad  netinka niekas.

Galite mėgti savo kūną arba su juo pyktis, tačiau jis vis tiek bus jūsų kūnas: derinsite drabužius, lepinsite grožio procedūromis, rinksite maistą, ilsėsitės, tad gal geriau susidraugauti. Žinau, kartais tai visai nėra lengva.

Tai padės nustatyti kūno sudėjimo tipą ir trūkumus paversti privalumais. Jei jūsų gražios kojos, rinkitės sijonus, jei nuostabi krūtinė – neslėpkite jos, jei labai dailus veidas, o figūra – netobula, dėvėkite aksesuarus, kurie nukreips dėmesį į veidą. Tai tik pora abstrakčių ir, atrodo, visiems žinomų patarimų, tačiau nedaugelis jais naudojasi. Tiesa, svarbu žinoti, kad kiekviena figūra yra individuali, ir, tarkim, berniukiškas siluetas gali būti siaurais klubais ir didesne krūtine ar pan.

LO_62_Gilytes_Figuros tipai-page-002

FIGŪRŲ TIPAI

Sukurta nemažai skaičiuoklių ir lentelių, kaip atpažinti figūros tipą ir kokias proporcijas kam priskirti. Rekomenduoju naudotis supaprastintu variantu, kur svarbiausia žinoti santykį tarp trijų pagrindinių parametrų: krūtinės, talijos ir klubų.

Obuolys – gana apvalus siluetas, tačiau nebūtinai stambus. Kūno svoris susitelkęs viršutinėje kūno dalyje, krūtinė pilna, neretai atsikišęs pilvukas, siauri klubai ir lieknos kojos. Jūsų tikslas: sukurti proporciją tarp pilnos krūtinės ir siaurų klubų, akcentuoti kojas ir klubus, pamaskuoti pilnas rankas ir krūtinę, atsikišusį pilvuką (nukreipti nuo jų dėmesį).

TAIP. Jums tiks figūrą ilginantys drabužiai: kojas atidengiantys sijonai, siaurus klubus pabrėžiantys siluetai, siauros V formos iškirptės, kurios pailgina kaklą, tiesios kelnės. Gerai rinktis drabužius, kurie baigiasi žemiau pilvuko linijos. Puiki išeitis – sluoksniavimas (skirtingos palaidinės / šaliko / megztinio / švarko derinių variacijos) – daugiasluoksnis aprangos principas puikiai paslepia reikiamas figūros vietas. Dar vienas nepakeičiamas principas – drabužių ir spalvų blokų formavimas viršutinėje kūno dalyje (ant vieno drabužio velkamas kitas ir paliekamas prasegtas, taip vizualiai susiaurėja viršutinės dalis ir siluetas atrodo lieknesnis). Rinkitės drabužius, kurie turi vertikalią liniją (susegimą sagutėmis, užtrauktuką ir pan).

  1. Neverta rinktis labai aptemptų drabužių, nes jie išryškina vidurinės kūno dalies apvalumą, o plačios kelnės, net ir vizualiai atsverdamos pilnesnį viršų, apsunkina siluetą. Smulkūs horizontalūs dryžiai viršutinėje kūno dalyje – nėra geras pasirinkimas, tačiau stambiais dryžiais marginta palaidinė po švarku (blokų principas) – neblogas variantas. Nekaip atrodysite ir vilkėdama ilgus apdribusius džemperius ar megztinius. Paradoksalu, bet jie nemaskuoja to, ką norėtumėte pamaskuoti, o tik prideda nereikalingos apimties pačiose netinkamiausiose vietose. Labai blogas pasirinkimas – golfai ir megztinių iškirptės prie pat kaklo. Tai drabužiai, kurie vizualiai didina krūtinės apimtį, tad platus viršus atrodys dar platesnis. Tiesa, geriau venkite dvieilio užsegimo paltų ar švarkų, nes toks užsegimas platina.

Kriaušės, priešingai nei obuolio, visas kūno svoris susitelkęs apatinėje kūno dalyje žemiau bambos, tad klubai, užpakaliukas ir šlaunys būna apvalūs, o krūtinė nedidelė arba vidutinė, tačiau vizualiai siauresnė už klubus, būdinga aiški talija. Jūsų tikslas: pabrėžti liemenį, krūtinę ir rankas, rengtis taip, kad pečiai būtų proporcingi klubams, vizualiai susiaurinti klubus, pamaskuoti pilnus klubus ir šlaunis (nukreipti nuo jų dėmesį).

TAIP. Puikus variantas – apvalios, pažemintos laivelio ir kvadratinės dekoltė iškirptės bei detalės viršutinėje kūno dalyje (kišenės, užtrauktukai, raukiniai, platesni švarko atlapai), nes tai sukurs proporciją sunkesnei apačiai. Puiku, jei renkatės tamsios spalvos drabužius apatinėje kūno dalyje, šviesios – viršutinėje. Geriausiai atrodys A formos (paslepia pilnesnes šlaunis) arba laisvai krintantys (pabrėžia liemenį) sijonai. Švarkas / marškiniai / megztinis turi baigtis ties dubens kaulais (tai liekniausia jūsų klubų vieta, tad būtent čia turėtų būti drabužio apačia).

  1. NE. Platūs drabužiai, ypač tie, kurie krenta tiesiai nuo pečių, yra prastas pasirinkimas, nes jie tik pabrėš, o ne paslėps papildomus kilogramus ant klubų. Patrumpintos kelnės vizualiai trumpina ir stambina visas kojas, tad kriaušės tipo figūrai su jomis – ne pakeliui, taip pat kaip ir labai aptemptos kelnės ir sijonai, ypač tie, kurie siaurėja į apačią. Jei norite nukreipti dėmesį nuo klubų, pamirškite ir detales ant jų. Tiesa, kelnės ir sijonai paaukštintu juosmeniu labai išryškina klubų linkį, tad jie atrodo dar platesni.

Smėlio laikrodžio figūra pasižymi aiškiomis proporcijomis, būdingas aiškus skirtumas tarp krūtinės, talijos ir klubų. Jūsų tikslas: išlaikyti ir šiek tiek pabrėžti silueto proporcijas, tad labai svarbi pusiausvyra ir nei per daug aptempti, nei labai laisvi drabužiai, patartina tolygiai akcentuoti krūtinę, liemenį ir klubus, o slėpti nemėgstamas kūno dalis.

TAIP. Puikiai gula įliemenuoti švarkeliai, palaidinės, suknelės ar marškiniai. Talijai akcentuoti tinka diržai, o išlaikyti proporcijai – V formos iškirptė. Sijonai tinka beveik visų kirpimų, o ypač – pieštuko ir A linijos. Kelnes patarčiau rinktis tiesaus kirpimo arba skinny. Žodžiu, šios figūros moterims svarbiausia atkreipti dėmesį į pusiausvyrą, nesimaskuoti beformiais daiktais ir nepamiršti talijos, nes jis gražiausiai atskleidžia jūsų moteriškas proporcijas.

  1. Apdribę viršutinės dalies drabužiai, golfai – netinkamas drabužio pasirinkimas, nes prideda nereikalingos apimties, o tiesaus kirpimo suknelės paslepia taliją. Kieti ir standūs audiniai įrėmina gražias formas, tad geriau rinktis lengviau krentančius, šiek tiek elastano sudėtyje turinčius jų variantus.

Berniukiškam figūros tipui būdingos labai panašios visų trijų parametrų apimtys, tad sunku pastebėti skirtumą tarp krūtinės, talijos ir klubų, liemuo nepastebimas. Jūsų tikslas: sukurti linkius ten, kur jų nėra, taip suformuojant taliją, pabrėžti lieknas kojas, krūtinę ir rankas, o slėpti taliją.

TAIP. Puikiai atrodysite su laisvai krintančio silueto kelnėmis – su jomis klubai ir užpakaliukas atrodys riestesni. Puiki alternatyva jums tinkantiems trumpiems sijonams – maksi ilgio suknelės ir sijonai, o prie jų -liemenuoti švarkeliai ar marškiniai talijai sukurti. Idealus kasdienis drabužis – tiesaus kirpimo suknelė, kuri, priklausomai nuo situacijos, gali būti ir trumpa, ir maksi. Tiesa, labai tinka ir siauros kelnės, prie jų galite derinti laisvo kritimo topus.

  1. Pūsti ar raukti sijonai – ne šios figūros drabužis. Taip pat netiks ir Liemens linija, dalijanti į dvi lygias dalis, diržai ant talijos ar vertikalios linijos.

Žinodama savo figūros tipą lengviau išsirinksite drabužius parduotuvėje, ryšitės išbandyti kažką naujo ir protingai susidėliosite savo spintos turinį, kuriame nebebus “kažkodėl” (dabar jau aišku, kodėl) netinkančių drabužių, su kuriais jaučiatės ir atrodote keistai. Kitame numeryje – konkrečių probleminių kūno vietų rengimo principai, kad dar lengvesni būtų rytas prie spintos, svarstant, ką apsirengti.

LO_62_Gilytes_Figuros tipai-page-003

Straipsnis publikuotas žurnale L’Officiel Mada. Iliustracijos autorė Martyna Jan.