2015 09 07

Tavo uniforma kitaip

Tavo uniforma kitaip

Dalinuosi lašeliu tuo, apie ką galėsi išsamiai pasiskaityti mano tuoj tuoj pasirodysiančioje knygoje paaugliams. Šįkart – apie tai, su kuo tenka nesiskirti kasdien, o norisi atrodyti vis kitaip.

0 pagr photo

Turbūt pirmas darbas, kurį padarai grįžusi namo po pamokų, – nusivelki mokyklinę uniformą. Viena vertus, ją vilkėti patogu – ryte nereikia laužyti galvą, kuo apsirengti, kita vertus, atrodai taip pat kaip visi klasės bičiuliai, netgi dar blogiau – kaip visos mokyklos ar gimnazijos moksleiviai. Ką daryti, kad nebūtum kaip visi? Juk nepradėsi ant kaktos lipdytis laikinų tatuiruočių ar plaukus dažyti vaivorykštės spalvomis. Yra subtilesnių ir veiksmingesnių būtų atrodyti kitaip ir, svarbiausia, gerai. Taigi pagrindinis klausimas – kaip išsiskirti, bet neišsišokti, tad tam ir esu, kad tau padėčiau:

  • Išsiaiškink, ką tiksliai privalai dėvėti mokykloje, o kas nebūtina, tik patartina – tada suprasi, nuo ko niekaip neišsisuksi, o kur gali leisti truputį atsiskleisti fantazijai ir nenukrypti nuo normos.
  • Aksesuarai – vienas iš būdų atrodyti kitaip nei visi. Jų tikrai nereikia daug, tačiau kaskart rinkis vis kitokius. Vieną kartą – nedideles spalvotas akutes, kitąsyk – porą apyrankių, dar kitą – grandinėlę su pakabuku ar lankelį. Tik nesusikrauk visko, ką turi, vienu metu, nes atrodysi lyg Kalėdų eglutė.
  • Plaukai – viena svarbiausių tavo puošmenų, tad tinkamai prižiūrėdama galėsi džiaugtis įvairiausiomis šukuosenomis, pynimais, kaselėmis ir kuodais. Nepamiršk segtukų, juostelių, gumyčių, segių, lankelių ir kitų detalių, kuriomis gali dekoruoti šukuoseną.1
  • Nuo nuobodulio išgelbės kuprinė ar rankinė. Ji gali būti visokia: raštuota, spalvota, minimalistinė vienspalvė, su užtrauktukais, įvairiais užsegimais. Tik nepamiršk funkcionalumo: privalo tilpti visi mokykliniai reikmenys ir ji turi būti patogi nešti.2
  • Eidama apsipirkti, pirmiausia įsigyk daiktų, kurie būtini, tarkim, uniforminis sijonas ir švarkas. Tuomet išsirink papildančių drabužių iš galimų variantų. Jei tai niekur neapibrėžta, tuomet – tavo laisvė. Palaidines ir megztukus rinkis pagal savo figūrą ir tinkančias spalvas. Nepirk visų vienodų: lai bus marškiniai, marga palaidinė ir pora trikotažinių marškinėlių ar megztukas aukštu kaklu vėsesnei dienai. Neabejotinai gali koreguoti drabužių ilgį ir dydį, tad prieš mokslo metų pradžią su mama nueikite pas siuvėją.
  • Norint, kad švarkas, marškiniai ar megztinis neatrodytų nuobodžiai, rankoves atsiraitok arba tiesiog užsitrauk aukščiau. Gražu, kai matyti keli sluoksniai (marškinių rankogalis kyšo iš po atraitotos švarko rankovės).
  • Kojinės ir pėdkelnės yra puikiausia išeitis, kai nori atrodyti kitaip. Jei knieti paerzinti kitų akis, mūvėk neoninių spalvų pėdkelnes ar tampres, bet dažnu atveju rinkis tas, kurios tau gražiausios ir labiausiai tinka prie bendros mokyklinės aprangos. Jos gali būti storos, plonos (rinkis pagal oro temperatūrą), matinės, vos blizgios, margos ar vienspalvės. Jei mūvi kelnes, iš po jų gali kyšoti linksmos kojinės, dekoruotos žirneliais, juostelėmis, dryželiais, langučiais, animaciniais paveikslėliais ar abstrakčiomis spalvų kompozicijomis. Tiesa, gali mautis jų po kelias iš karto, tarkim, žydros pėdkelnės ir tamsiai žalios kojinės iki kelių arba iki čiurnų.4
  • Jei galimi keli uniformos variantai, rinkis tą, kurį vilki mažiausiai klasės draugų, nes pasirinkdama populiariausią versiją dar labiau padidini tikimybę atrodyti kaip visi.
  • Truputis spalvų visada gelbsti. Tai gali būti spalvota palaidinė, skarelė, auskarai, apyrankės, pėdkelnės, megztukas, plaukų juostelė – viskas, kas suteiks šiek tiek žaismingumo.

3

DAUGIAU: mano naujoje knygoje paaugliams, kuri pasirodys jau rudens pabaigoje, arba gilyte.lt

Layout 1