2016 09 15

Saulė ištisus metus

Saulė ištisus metus

Prieš išvykdama studijuoti mados magistrantūros Italijoje buvau įsitikinusi, kad akiniai nuo saulės – tai gražus aksesuaras, reikalingas tik vasarą. Tačiau vos keletą mėnesių ten pagyvenusi supratau, kodėl aplink esančios moterys visais metų laikais jais puošiasi ir tai tampa jų įvaizdžio dalimi.

Tarpsezoninei spintai, kai jau išsitraukiame sunkesnius megztinius iš rudens spintos, bet dar neatsisveikinome ir su lengvomis suknelėmis, labai reikalingas atributas – kokybiški, nuo UV spindulių apsaugantys, akiniai nuo saulės. Juos išsirinkti, tikiu, nėra lengva, tačiau tai padariusi džiaugsiesi kelerius metus (ir ne tik vasarą – juk saulė spigina ir žiemą, atspindėdama sniegą).

Saulės akiniai – labai svarbus aksesuaras, kurį nepelnytai pamiršti kaip nereikšmingą, tad štai kelios mintys apie juos ir patarimai renkantis:

  • Sutarkime, kad juos rinksiesi atsakingai, nes jie yra ant tavo veido ir labai matomi, tad nešioti bet ką ir bet kaip – griežtai ne!
  • Rinkdamasi juos turėtum atkreipti dėmesį į savo veido ir akinių formą bei spalvą, aprangos stilių, gyvenimo būdą ir tendencijas.
  • Būtinai matuokis ir įvertink atspindį veidrodyje. Jei abejoji ar atrodo, jog „kažkas ne taip“, vadinasi, tai nėra tavo akiniai. Rinkis ir ieškok tol, kol rasi tuos, kurie gula ant nosies taip, lyg ten visad ir būtų buvę.

spalvoti-stiklai-1

Ovaliam veidui tinka lašo formos, vadinamieji aviators, klasikiniai raybanai, lyg per dideli (oversized) arba klasikinės formos akiniai.

Kvadratinės formos veidą norisi kiek sušvelninti, tam tinka apvalūs ala John Lennon  akiniai, lašo formos arba platūs permatomi. Svarbiausia – kuo lengvesnis rėmelis ir stiklas, kad veidui nesuteiktum papildomo sunkumo.

Širdelės formos veidui tinka akinių modeliai, kurių viršus yra platesnis nei apačia. Pabandyk ir akinius be rėmelių arba su labai lengvais.

Apvaliam veidui reiktų suteikti formos ir griežtumo, tad geriausiai atrodytum su kampuotų formų akiniais: stačiakampiais, įkypais, klasikiniais raybanais, taip pat vertėtų pabandyti platesnius, tačiau žemesnius griežtos formos akinius, kurie prailgintų tavo veidą.

kates-akys-1

Šį sezoną itin svarbūs ir ryškūs aksesuarai, tad jų tendencijų – labai daug. Atrinkau pačias ryškiausias, kurias gali rasti savo mėgstamose parduotuvėse:

– Cat-eye arba, kitaip, katės akių formos su apvaliais stiklais;

– Akiniai su spalvotais (vietoje įprastinių juodų, rudų, pilkų) stiklais.

– Margi, lyg marmuriniai, rėmeliai.

marmuriniai-2

Ir, žinoma, klasika, kuria dažnai pasikliauju ir aš pati. Paprastai per sezoną turiu dvejus akinius – vienus labiau atitinkančius tendencijas, įmantresnius, o kitus – klasikinius ir juos  keičiu pagal nuotaiką ir drabužius.

Šaltinis: akropolis.lt/agnegilyte