2015 10 23

Pėdkelnių planeta

Pėdkelnių planeta

Pati, būdama pėdkelnių „nemėgėja“ ir gan reta jų dėvėtoja, negaliu patikėti, kad tiek daug apie jas galima papasakoti. Dalinuosi savo žiniomis bei patirtimi iš susitikimų su klientėmis. [interviu iš žurnalo „Edita“].

0 pagrindine photo

Pėdkelnių įvairovė tokia didelė, kad parduotuvėje tenka ilgokai sukti galvą, kokias gi įsigyti. Kad išsirinktumėte tinkamiausias, pateikiame svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie pėdkelnes. 

Taylor Swift reprised her role as an honorary New Yorker on Monday as she returned to her NYC apartment. The pop sensation spent the past 3 weeks promoting her new album and finally returned home to get some free time. She wore maroon tights, a matching top hat and a beautiful blue tweed coat.  Pictured: Taylor Swift  Ref: SPL886718  101114   Picture by: 247PapsTV / Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:	310-821-2666 New York:	212-619-2666 London:	870-934-2666 photodesk@splashnews.com

Su pėdkelnėmis ar be?

Vasarą baigėsi, tačiau iki šaltojo metų laiko dar keli mėnesiai, o pereinamuoju metų laikų laikotarpiu dažniausiai mūvime kūno spalvos pėdkelnes. Anot stilistės, knygos „Spintologija“ autorės Agnės Gilytės, nors kūno spalvos pėdkelnės ir populiariausios, jas išsirinkti nėra paprasta. „Svarbiausia, ką reikėtų įsidėmėti – kūno spalvos pėdkelnės ir turi būti jūsų kūno spalvos. Ne oranžinės, bordo, plytų ar smėlinės. Tinkamiausios tos, kurias mūvėdamos atrodote tarsi nuogomis kojomis.

Kūno spalvos pėdkelnės turi būti kuo plonesnės, nes storos atrodo nenatūraliai (spalvų spektras nuo rožinės iki geltonos, bet odos jos tikrai neprimena), – kalba stiliaus žinovė. – Taip pat kūno spalvos pėdkelnės turi būti matinės. Blizgios pėdkelnės, kaip ir bet kokie kiti spindintys rūbai, labai atkreipia dėmesį ir stambina, ko veikiausiai nenori jokia moteris.

Jei renkatės tarp kelių atspalvių (spalvų pavadinimai gali būti vienodi, bet pėdkelnės skirsis), pirkite tas, kurių spalva artimiausia rankos odai. Jei galvojate tamsesnę ar šviesesnę, visuomet rinkitės šviesesnę. Apsivilkus drabužius dažnai matosi bent nedidelė rankų dalis (pavyzdžiui, nuo plaštakos iki alkūnės), jei rankos bus šviesesnės už kojas, atrodysite keistai.“

Kūno spalvos pėdkelnių gaminama įvairiausių atspalvių, tad ir pavadinimų gausa neturėtų stebinti. Nude, Neutral ir kt. – visos skirtos moterims, norinčioms atrodyti tarsi be pėdkelnių.

2 tamsiai zalios

Juodos ir storos? Nebūtinai

Šaltuoju metų laiku dauguma dailiosios lyties atstovių kūno spalvos pėdkelnes iškeičia į juodas ir ganėtinai storas. Esame įsitikinusios, kad tokios pėdkelnės maskuoja visus kojų trūkumus ir lieknina. A. Gilytė sako, kad ne visuomet storos, 80-100 denų pėdkelnės yra tinkamiausias pasirinkimas, norint, kad kojos atrodytų dailesnės.

„Storos matinės nepermatomos juodos pėdkelnės negarantuoja šimtapricentinės sėkmes. Šios pėdkelnės tinkamiausios moterims, kurios iš prigimties turi gražias kojas arba sportuodamos ištobulino jų formą. Patraukliausios ir vyrų dėmesį kaustančios kojos turi linkius – siaura čiurna, iškilus blauzdos raumuo, tuomet siauresnis kelis ir vėl iškilesnė šlaunis. Tokių „vingiuotų“ kojų savininkės gali puoštis storomis juodomis pėdkelnėmis ir jos atrodys puikiai. Tačiau, jei kojos beveik tiesios, be linkių, būtų geriau rinktis šiek tiek permatomas pėdkelnes, kurios suteiks kojoms gražią formą. Tamprus pėdkelnių audinys skirtingose vietose išsitempia nevienodai. Šiek tiek tankesnis ir tamsesnis jis atrodys ties plonesne čiurna ir keliais, o šviesesnis ir retesnis ties blauzda ir šlaunimi – taip vizualiai suformuosite dailesnę kojų liniją“, – pataria stilistė.

3 juodos

Geriau stambesni raštai

Prie dalykinės aprangos tinkamiausios kūno spalvos pėdkelnės. Kuo aukštesnes pareigas užimate, į kuo svarbesnį renginį ar susitikimą vykstate, tuo plonesnes ir mažiau matomos pėdkelnes rinkitės.

„Raštuotos pėdkelnės labiausiai dera laisvalaikiui, tačiau reikia pažymėti, kad kaip ir kiti raštuoti, gėlėti, languoti, dryžuoti drabužiai jos gali arba liekninti, arba storinti. Ir tai priklauso ne tik nuo žinomų dalykų (horizontalios linijos stambina, vertikalios lieknina ir pan.). Įvertinkite visą drabužių ansamblį. Jei pėdkelnės labiausia atkreipia dėmesį, vizualiai jos stambins kojas, – sako stiliaus ekspertė. – Žinoma, tai nereiškia, kad pėdkelnės negali būti pagrindinis stiliaus akcentas. Tačiau norėdamos aplinkinių dėmesį nukreipt į kojas, nebūtinai turite rinktis oranžines pėdkelnes. Jos gali būti juodos su mažyčiais juodais taškučiais, arba tamsiai mėlynos ar juosvos su vertikalia linija nugarinėje dalyje per visą kojos ilgį – kaip gražu, moteriška ir seksualu! Galite rinktis beveik baltos spalvos pėdkelnes – koja atrodys kaip perbalusios princesės. Žinoma tokios netiks, jei esate labai įdegusi, tačiau, jei esate lietuviško gymio, šaltuoju metų laiku balkšvos pėdkelnės labai gražiai atrodo prie pastelinių spalvų aprangos arba kaip kontrastas prie tamsių drabužių.

Nebijokite stambių raštų. Kaip tik smulkūs sukuria mirgėjimą akyse, piešinys optiškai tarsi pakyla, išdidėja ir kojos atrodo stambesnės nei yra. Geriau didesnių abstraktesnių piešinių. Raštuotos pėdkelnės atrodo gražiau ir stilingiau, kai piešinio ir pačių pėdkelnių spalvos yra artimos – geriau juoda su pilka, negu su balta; mėlyna su violetine, o ne geltona ir pan.

4 taskuotos

Dar šis tas

Pėdkelnes derinkite ne prie drabužių, bet prie batelių. „Labai dažnai pasitaikanti stiliaus klaida – juoda suknelė, juodos pėdkelnės ir kūno spalvos bateliai. Suknelė lai būna juoda ir bateliai kūno spalvos yra puikūs, tačiau pėdkelnės turėtų būti taip pat kūno spalvos. Toks derinys ne tik stilingai atrodo, bet kuria kojų, kone siekiančių dangų iliuziją, – sako A.Gilytė. – Žinoma, derindamos pėdkelnes prie batelių, tarsi apribojame savo pasirinkimą, juk bateliai dažniausia juodos, rudos, baltos, kūno spalvos ir dar kelių ryškesnių. Tačiau mažiau pasirinkimo galimybių apsaugo nuo daugybės klaidų.“

Tinkamai prižiūrėkite pėdkelnes. Geriausia jas skalbti rankomis, nes skalbimo mašinoje sukdamosi su kitais drabužiais jos išsitampo, gali prairti. Nedžiovinkite tiesiai ant radiatoriaus, nes išpešiosite, prieš džiaudamos uždenkite radiatorių kokiu nors audiniu. „Neišlindę pirštai dar nereiškia, kad pėdkelnės dar tinkamos mūvėti. Storesnės šiek tiek su pūkeliu pėdkelnės veliasi mažučiais burbuliukais, plonų dažnai ištempiamas vienas kitas siūlelis. Jei apsimovusios pėdkelnes, „galvojate kad tik nereiktų nusiauti batų, ar kad nepakiltų sijonas, nes kažkas negera pasimatys“, jei išsitampė keliai ar pėdkelnės smunka, tuoj pat jas meskite į šiukšlių dėžę, – pataria stilistė. – Pėdkelnės, ir apatiniai, turi būti geri ir prižiūrėti, bet nebūtinai labai brangūs.“

Photo credits: pinterest.com