2016 08 12

Nestandartinės figūros rebusai (part II)

Nestandartinės figūros rebusai (part II)

Pasklaidžius žurnalus ir paskaičius patarimus, ką gali nešioti nestandartinio figūros tipo moterys, akys raibsta nuo galimybių gausos apsirengti… įvairius beformius maišus. „Dydis nesvarbu“ iniciatyva stengiasi paneigti tokius stereotipinius mados patarimus ir į pagalbą pasikvietė žinomą stilistę Agnę Gilytę – jūsų dėmesiui, antroji klausimų ir atsakymų dalis, publikuota portale 15min.lt.

nesvarbu2

Klausimas: Kaip dėvėti aptemptas sukneles, kad pilvas netaptų akcentu?
Agnė Gilytė: Vienas variantas – sluoksniavimas, kai ant aptemptos suknelės apsivelkate susiaučiamą drabužį, taip siluetą padalindama į tris dalis, tarkim, švarką, kardiganą ar liemenę. Kitas variantas – formuojantys apatiniai, be kurių neapsieina nei viena moteris, dėvinti aptemptus drabužius, nepaisant, koks skaičius parašytas jos rūbų etiketėje. Trečia, nukreipti dėmesį į gražiausią jūsų kūno vietą (tarkime, veidą, plaukus, kojas, rankas ir pan. – išsirinkite savo). Tai galite padaryti sudėdama akcentus ties ta pasirinkta kūno vieta: auskarai atkreips dėmesį į akis ir bendrai veidą, ryškus kaklo papuošalas – į krūtinę, bateliai ar pėdkelnės – į kojas ir pan.

nesvarbu3

Klausimas: Kaip atrodyti stilingai paplūdimyje ir kokį maudomuką rinktis? Mano silpnoji vieta – stambios rankos ir šlaunys.
Agnė Gilytė: Renkantis maudymosi kostiumėlį svarbu prisiminti paprastą patarimą: jis neturi būti per smulkus ar per stambus. Itin liekna moteris keistai atrodys su tokiu, kurio petnešėlės stambios, raišteliai platūs ir t.y., o stambesnė – priešingai. Tad jums patarčiau rinktis tokį, kuris yra ne per smulkaus rašto, o detalės – vos platesnės. Kelnaites rinkčiausi ne šortukus, o kiek gilesniu kojos dekoltė, kad koja atrodytų ilgesnė. Jei jums patinka jūsų krūtinė, rinkitės ryškią (spalva, raštais, detalėmis) liemenėlę, kuri atkreips dėmesį į jūsų krūtinę ir nukreips dėmesį nuo kojų.

nesvarbu6

Klausimas: Turiu knyga „Spintologija“, tačiau nepavyksta priskirti savosios figūros kažkuriam figūros tipui. Mano figūra – tipinė apversto trikampio. Koks figūros tipas tai būtų pagal „Spintologijos“ grupavimą?
Agnė Gilytė: Taip, tikrai yra toks figūros tipas, tik jis nėra toks dažnas, kaip kiti keturi, aprašyti mano knygoje, tad jo neišskyriau. Iš tiesų, visuomet siūlau atkreipti dėmesį į trijų kūno dalių proporciją ir pagal tai įsivertinti figūros tipą (krūtinė, liemuo ir klubai). Taigi, jei norite vadovautis “Spintologijoje” aprašytais patarimais skirtingiems figūros tipams, kviečiu nusistatyti savo figūros tipą nevertinant pečių apimties (tarkim, berniukiška figūra) ir turėti galvoje platesnius pečius ir naudoti patarimus, kaip juos vizualiai susiaurinti. Kitas variantas – internetas, tikrai yra daug naudingos informacijos konkrečiai apverstojo trikampio figūrai. Visų patarimų šiai figūrai esmė – optiškai siaurinti pečius šiek tiek platinant apačią arba dėmesį nukreipti dėliojant akcentus apatinėje kūno dalyje.

nesvarbu5

Klausimas: Man jau ne 20 ar 30 metų, tačiau labai mėgstu sportinį stilių. Visgi ar tinka prie lengvos ilgos ar trumpesnės suknutės sportbatukai su auliukais? O gal man jau betiktų tik žemakulnės basutės?..
Agnė Gilytė: Man jūsų pasirinkimas atrodo netgi labai simpatiškas. Jei teisingai supratau, kalbate apie klaikinius „Conversus“, kurie, patikėkit, tinka visiems ir praktiškai prie visko: suknelės (ilgis nesvarbu, kaip ir dydis!), džinsų, šortų. Smagu pažaisti kontrastais: balti sportiniai bateliai tiks ne tik prie šviesių drabužių, bet ir prie, tarkim, tamsios spalvos vasarinės suknelės.

nesvarbu1

Klausimas: Esu stamboka, obuolio tipo figūros. Paskutiniu metu dar, paprastai tariant, kiek „pasitaisiau“, tai visai nebežinau ką rengtis, nebepadeda ir pasiteisinimas, kad iki vasaros numesiu vieną-kitą kilogramą. Ketinu važiuoti atostogauti, tad kokius kelis vasaros drabužius patartumėt įsigyti neišleidžiant viso atlyginimo? Taip pat norėčiau kažko vasariško, ryškesnio, marginto augaliniais motyvais, bet esu įsitikinusi, kad gėlėti raštai man netinka… Mano spintą sudaro daugiausiai neutralų spalvų – juodos, pilkos, melsvos, trupučio baltos – rūbai. Noriu kažko vasariško!
Agnė Gilytė: Jūsų spintai būtinai pridėčiau spalvų, kurios yra tikrai vasariškos, be to, madingos šiltuoju metų laiku. Tai galėtų būti skirtingi rožinės ir oranžinės atspalviai, kurie puikiai derės prie jūsų išvardintų turimo garderobo spalvų. Gėlių motyvai, madingi šiemet, nebūtinai turi būti ryškūs ar labai krentantys į akis: galbūt tai gali būti ne suknelė, o šalikas ar švarko pamušalas? O gal jų tiesiog nereikia? Vasarą puikiausiai galite riktis sukneles, kurios yra vienspalvės ar margos, tik svarbu ne niūrios, o siluetą tokį, kuris vizualiai jus padailins: vos paaukštinta liemens linija, jokių dirželių ant juosmens, jokių apvalių iškirpčių (kuo smailesnė ir gilesnė, tuo geriau). Taip pat pabandykite drabužius sluoksniuoti (palaidinė ar suknelė + šalikėlis, liemenė, megztukas, švarkelis, kurių skvernai lengvai kris aplink jūsų siluetą) arba dėlioti „blokus“ – kaip jau minėjau atsakydama į kitą klausimą – ant vieno drabužio apsivilktas kitas prasegtas drabužis siluetą dalins į kelias siauras dalis.

Tikimės, jog šie patarimai jums padės “įdarbinti” vaizduotę ir mėgautis vasara stilingai. Nes #vasaraidydisnesvarbus!

Visas straipsnis ČIA.
Nuotraukas atrinko atrinko iniciatyva „Dydis nesvarbu“.