2016 01 24

Išpardavimų SHOPPING LIST

Išpardavimų SHOPPING LIST

Kai nori kažko ir pati nežinai ko, ne kažinką ir įsigyji. O jei dar užklumpa desperatiška nuotaika, kad “nejaugi nieko neįsigysiu per išpardavimą”, spinta astronominiu greičiu pildosi niekam (tau taip pat) nereikalingais daiktais. Greičiausiai guodi save, kad šie marškiniai tekainavo kelis eurus, buvo gera akcija, nuolaida buvo neįtikėtinai didelė. Paslaptis paprasta: nepirk daikto su nuolaida, net jei jis ir labai pigus, jei jo kitu metu nepirktum už pilną kainą. Taip išvengsi balasto garderobe, kurio anksčiau ar vėliau teks atsisakyti.

Kviečiu į parduotuves keliauti su konkrečiais norais ar net sąrašu. Patikėk, efektas bus didesnis ir turėsi daugiau ką apsirengti. Štai mano išpardavimo pirkinių sąrašo pavyzdys.

1. RANKINE

TALPI GERA ODOS RANKINĖ

Jos reikia visada ir būtent tokios, kuri būtų nepavaldi jokiam sezonui ir nepaisytų staigių tendencijų vėjų nuokrypių. Tiesa, pageidautina, dar ir talpi. Užuomina pasirinkimui paprasta: rinkis tokią, kuri „limpa“ prie rankos ir kuri derėtų prie daugelio tavo garderobo derinių.

8. SALIKAS

DIDELIS JAUKUS ŠALIKAS

Tai visada gera idėja: turbūt nėra kito tokio universalaus, visad gelbstinčio, prie daug ko derančio (žinoma, prikauso nuo tavo konkretaus pasirinkimo) ir aprangą pagyvinančio aksesuaro. Didelis (dydžiu beveik prilygstantis pledui) šalikas, ypač jei jis iš gerų siūlų bei neįkyraus rašto ar spalvos, kaip ir kiti daiktai, kuriuos perki per išpardavimą, – džiaugsiesi juo visais metų laikais, nes tai vienas universaliausių tarpsezoninių daiktų tavo garderobe.

2. AKINIAI

AKINIAI NUO SAULĖS

Jei manai, kad akinių reikia tik vasarą, manyk iš naujo. Saulė yra aktyvi visus metus, o ypač žiemą, kai atspindi baltą sniegą. Akis ir odą aplink jas gali apsaugoti nuo raukšlelių nors truputį mažiau raukydamasi, tad akiniai nuo saulės – viena puikiausių ir stilingiausių prevencijos priemonių. Išsirink tokius, kurie tiks ir žiemą, ir vasarą, o jei gali turėti dvejus, tuomet žiemai rinktis klasiką, kurios variantų tikrai rasi per išpardavimus.

3. PALTAS

GERAS PALTAS

Ir pilna kaina, ir per išpardavimus, visuomet verta investuoti į gerą paltą. Svarbu, kad jis neatstovautų jokiems laikiniems mados klyksmams, o tau gulėtų tobulai bei neišeitų iš mados po sezono ar poros. Kaip bebuvę, jei rinksiesi tokį, kuris neišsišoka, o yra amžinosios klasikos atstovas su lašeliu šiuolaikiškumo – radai tinkamą. Pagrindiniai ingridientai: spalva, siluetas ir audinio kokybė. Vadovaudamasi jais lengvai išsirinksi tą, kurį mielai dėvėsi ne vieną sezoną.

4. BALTOS KELNES

BALTOS KELNĖS

Kai aplink balta, niūru arba šalta (o gal viskas iš karto, faktas, psichologiškai mus labiau traukia įsisupti į tamsių atspalvių vilnonį megztinį ir taip savotiškai maskuotis. Vis dėl to, norint pasipriešinti besibraunančiam niūrumui reiktų rinktis ryškesnių ar šviesesnių spalvų paletę tiek drabužiams, tiek aksesuarams. Baltos kelnės – vienas iš tų „must have“ daiktų, kuriuos verta susimedžioti per išpardavimą ir derinti su jau turimais jaukiais megztiniais, švarkais ar palaidinėmis. Beje, tai puikus drabužis ir ruošiantis pavasariui, įšokusi į mokasinus turėsi ir gerą šiltojo sezono derinį.

7. PONCAS

PONČAS ar DIDELIS MEGZTINIS

Tokio prireiks ne tik kai itin šalta, bet ir tada, kai atšilus orui striukės jau bus per daug, o su plonu megztuku ar marškiniais – dar vėsoka. Šis drabužis itin tinka prie kelnių, tik jei mėgsti plačias, geriau jas pakeisk kitu tavo figūros tipui tinkančiu kirpimu: siauromis, tiesiomis, kiek platėjančiomis ar kliošinėmis. Taip pat gerai atrodys odinės tamprės ar siauresnis sijonas. Kaip visada, nepamiršk balanso: jei platus viršus, atsverk ją rinkdamasi siauresnę apačią. Tiesa, pončas ar susiaučiamas didelis megztinis nuostabiai atrodo ir su lengva suknele: kontrastas tarp lengvo ir sunkaus visada pasiteisina!

5. MARSKINIAI ir BALTOS KELNES

MARŠKINIAI

Klasikinių geros medvilnės ar viskozės marškinių negali būti per daug. Ar turi kelis, ar neturi nei vienų – kulniuok į parduotuves, nes išpardavimai – gera proga atsinaujinti turimą jų arsenalą arba pagaliau įsigyti tobulą jų porą. Pagrindinės gerų marškinių savybės: standus audinys, gerai stovinti apykaklė ir tavo figūrai tobulai tinkantis siluetas.

6. PIRSTINES

PIRŠTINĖS

Tik ne juodos! Yra tiek puikių spalvų, kad tikri bus sunku išsirinkti, kai įsigeisi kažko kitokio. Visuomet kartoju ir dabar tik pavirtinu, kad išpardavimo metu verta pirkti tai, ką dėvėsi ilgai. Geros odos pirštinės tarnaus ne vieną sezoną, o įdomesnės spalvos pasirinkimas atsipirks su kaupu, nes praskaidrins dieną ir, žinoma, pagyvins ir pačią nuosaikiausią aprangą ar tavo puikųjį pilkąjį paltą. Spalvų paletė: bordo, garstyčių, samanų, kakavinė, žydra, mėlyna, violetinė. Niekas nesako, kad negali būti ir dar ryškiau: kad ir raudona, kaip tavo naujieji lūpų dažai!

 

Modelis: Ieva, foto: Ilma, daiktai iš PC “Akropolis” parduotuvių.