2017 02 28

Durys į naują gyvenimą – spintoje

Durys į naują gyvenimą – spintoje

Dantukų fėja, Velykų zuikis, Žmogus Voras ir kiti herojai yra bejėgiai prieš šimtą metų netvarkytą spintą. Patys žinote – atidarai tokią ir supranti, kad joje lengvai prasmegs pora laisvadienių ir visa gera nuotaika, o kur kabinti naująją suknelę? Taigi, atidarote spintą, išsigąstate, uždarote, atidarote… uždarote…

Maketas-page-001Beata

Bet šiandien yra ta diena, kai viskas pasikeis. Superstilistė, knygos „Spintologija“ autorė Agnė Gilytė būtent jums paruošė aiškų ir paprastą planą – kaip sutvarkyti savo spintą nuo S iki Ą. Kodėl Agnė? Nes ji žino apie spintą viską, o geriausias kelias link tobulo rezultato – profesionalų patarimai. Kažkada, kai kraustėsi pas būsimąjį vyrą, Agnė sukūrė sistemą, kaip nedidelėje spintoje sutalpinti reikiamus daiktus ir ką daryti, kad turint nedaug drabužių visuomet būtų, ką apsirengti.

Auksinė taisyklė – kol vietą užima seni dalykai, nauji paprasčiausiai neturi, kur ateiti. Ši buitinė magija galioja ir drabužiams, ir per ilgai užsilaikiusioms mintims ar prisiminimams. Todėl tvarkinga spinta yra durys ne į Narniją, bet į naują gyvenimą. Stilingą, kvepiantį ir žadantį išpildyti slapčiausias svajones.

Maketas-page-002beata

Kartais po sąžiningo tete-a-tete su drabužiais ir veidrodžiu spintoje atsiranda daugiau vietos, nei tikėjaisi. Jei susitvarkiusi nuspręsi užsukti į parduotuves ir kiek papildyti garderobą, pasiimk su savimi Agnės sąrašą, kiek ir kokių drabužių turėtų (mažiausiai) būti kiekvienos moters spintoje:

TOBULA SUKNELĖ

(nebūtinai juoda, bet būtinai pritrenkianti),

2 „BUDINČIOS“ SUKNELĖS

(tokios, kurios labai tiktų, ir būtinai skirtingos),

2–3 KELNĖS

(džinsai, klasikinės ir tos, kurios „ant bangos“),

2 SIJONAI

(klasikinis griežtesnis ir žaismingas),

3 MARŠKINIAI

(bent vieni būtinai balti!),

TIKRO ŠILKO PALAIDINĖ

(jei tikrai negali sau to leisti, tiks ir sintetinė, bet šilkas pakylėja moterį link debesų),

2 MEGZTINIAI

(jaukus susiaučiamas ir universalus),

BENT 1 ŠVARKAS

(ne per mažas ir ne per didelis),

PALTAS IR LIETPALTIS,

2–3 BATŲ POROS TAM SEZONUI

(kas kelias dienas keisdama avalynę, atrodysi vis kitaip, be to, lėčiau dėvėsis batai ir pailsės kojos),

2 TRIKOTAŽINIAI MARŠKINĖLIAI,

AKSESUARAI!

Net Coco Chanel sakė, kad moterys privalo pamėgti aksesuarus. Jais lengva keisti įvaizdį, o masyvesni ar ryškesni gali tapti svarbiausia derinio detale.

Maža Agnės gudrybė – jei lengviau sekasi mokytis kinų kalbos, nei susidėlioti naują derinį , pradėk nuo vadinamosios kapsulinės spintos. Tokioje spintoje kiekvienas drabužis dera bent su 3 kitais, o idealiu atveju – su visais turimais. Taigi , matuojiesi naują megztuką ir mintyse „patikrini“, ar derės su mėgstamu sijonu, kelnėmis ar batais. Saugu ir patikrinta.

TAVO PAVASARIO SPINTOS TOP’AI

Spinta jau tvarkinga, taigi pats laikas pagalvoti apie tendencijas, nes būtent jos ir yra tos „vyšnaitės ant tavo torto“. Renkamės ne aklai – „šį sezoną TAI madinga“, bet gudriai – tavo tendencijos tos, su kuriomis susirinksi daugiausiai komplimentų ir jausiesi geriausia SAVO pačios versija.

SPALVA – būtent ji visuomet pirma „pagauna“ tave einančią parduotuvėje tarp drabužių eilių. Jei nori pakeisti įprastą juodą, mėlyną ar pilką, dairykis ateinančio pavasario spalvų: šaltos orchidėjų violetinės, lašišų rausvai oranžinės, švelnios jūros bangos (pusiaukelė tarp žydros ir žalsvos), vanilės (švelni gelsva, dar vadinama dramblio kaulo). Puikiai tiks ir likusios nuo rudens: rūdžių oranžinė, šalta žydra, blyški rausva, alyvuogių žalia bei vyšninė.

Tereikia vienos ar dviejų spalvų „injekcijų“, ir tavo kasdienis stilius jau atrodys madingesnis.

SILUETAS. Vartydama žurnalą ar „skrolindama“ madingo bloggerio įrašą, matysi įvairiausių siluetų. Auksinė taisyklė – siluetas turi tikti TAU, pabrėžti gražiausias ir išraiškingiausias kūno vietas. Pavasarį pirmuoju smuiku grieš chalato tipo, sujuosiami plačiu diržu, griežtesni military pasirinkimai, gan laisvi oversized (tarsi per dideli) drabužiai, etniniai motyvai ir, žinoma, devintojo dešimtmečio prisiminimai su išryškinta pečių linija.

AUDINYS. Greta spalvos svarbus audinys ir jo kiekis, tad atkreipk dėmesį į rytietiškus bei etninius motyvus, sluoksniavimą, drąsius kontrastus bei midi ilgį.

AKSESUARAI pavasarį bus tokie ryškūs ir išskirtiniai, kad užteks vieno, ir tavo visas drabužių derinys pasikeis. Margos, ryškios, keistų formų rankinės, bateliai storu ryškiu kulnu, spalvotos pėdkelnės ir masyvūs papuošalai. Viskas atrodo lyg paimta tiesiai iš kokio „saldaus“ fantastinio filmo, truputį siurrealu, bet jei tokius aksesuarus derinsi prie savo subtilaus spintos turinio, laimėsi sezono atradimų prizą.

 

Teksto autorė ANNA VANAGĖ

Nuotraukos autorė DOVILĖ JAKŠTAITĖ

Grafinių piešinių autorė POVILĖ ŠLEPETYTĖ