2016 11 11

Atradimai berniukų mamoms

Atradimai berniukų mamoms

Hubertas ir Teodoras – mano mažieji princai. Jie nuolat žaidžia, ieško ir atranda bei nedaug būna vienoje vietoje, tad turiu sugalvoti, kaip juos aprengti, kad būtų ir patogu, ir ne per šalta, ir ne per karšta ir, žinoma, gražu.

Dėliodama drabužėlius savo didiesiems atradėjams, supratau, kad:

Ir mamai, ir vaikui, svarbu turėti galimybę persirengti sklandžiai ir be ilgų diskusijų, kas veržia, nepatinka ir negražu, spaudžia. Mano keturmetis turi labai aiškią nuomonę apie tai ir net neketinu jo perkalbėti – juk tai jis juos dėvi, ne aš.

jk326_jk283-jk267_149_aw16-3

Svarbu, kad drabužiai augtų kartu su vaiku. Jie stypsta kasdien, ypač kojos, tad kelnes patarčiau rinktis tas, kurių juosmenį galite šiek tiek suimti ant specialių gumučių. Taip jos bus ne taip greitai išaugtos.

Drabužio dydis ir kirpimas svarbus vaikui dėl dviejų priežasčių: jis neturi atrodyti lyg įsibraškinęs į jaunesnio brolio drabužius arba apsmukęs lyg būtų nugvelbęs kažką iš tėčio spintos. Tad praktiškai mąstant, patarčiau pirkti puse dydžio, bet ne keliais, didesnius drabužėlius, kurie, dailiai paraitoti ar suimti ties juosmeniu nedarys iš vaiko karikatūros.

jk334_jj155_2_065_aw16-3

Spalvos vaikui svarbu ir aš esu už vaiko individualumą bei laisvę rinktis. Neabejotinai svarbus ir pasirenkamo drabužio praktiškumas dėl šilumos, ypač šaltuoju metų laiku, tačiau nepamirškite paklausti savo mažojo princo, kokio jis megztuko norėtų – mėlyno ar raudono, jis tikrai pasijus svarbus ir suaugęs. Norėdama užtikrinti šiltą pasirinkimą žiemai, pasiūlykite rinktis iš kelių jau atrinktų variantų, bet duokite, – nenuspręskite visko pati. Jis tai įvertins.

Berniukai nemėgsta pėdkelnių, tad radau alternatyvų sprendimą, kad jie nesušaltų: kelnes su pašiltinimu viduje. Jos labai tinka žiemai ir nenervina mūsų mažųjų vyrukų.

“Aš pats” – turbūt neretai girdima frazė, ypač jei namuose – trimetis ar keturmetis. Padėti jam galime, bet dar geriau būtų leisti jam pačiam. Tad parinkime jam drabužius, kuriuos jis pats galėtų lengvai apsivilkti ir nusivilkti. Tiesa, jam greičiausiai svarbu ir būti pirmam, tad suteikite jam galimybę tokiu būti, kai jis rengsis ryte, po pietų miego ar į lauką.

jk321_jk282_023_aw16-3

Vaiką svarbu apvilkti ne vienu itin šiltu drabužiu, o geriau keliais sluoksniai lengvesnių, kad esant reikalui jis pats galėtų nusirengti ar apsirengti, taip palaikydamas tinkamą kūno temperatūrą. Tam puikiai tinka švelnios medvilnės marškiniai, marškinėliais trumpomis ir ilgomis rankovėmis, golfukai.

Artėjant švenčių periodui turbūt jau sukame galvas, kuo papuošti mažuosius princus. Man puikus variantas atrodo kelnės ar džinsai bei marškinukai, tačiau radau dar vieną stilingą ir itin vaikui patogią alternatyvą – trikotažo marškinėlius su žaismingomis detalėms, tarkime, nupiešta varlyte ar petnešomis. Vaikas jausis komfortiškai, bet tuo pačiu atrodys kiek pasipuošęs. Ir, žinoma, pasiruošęs priimti visų dovanas Kalėdų proga!

jk302_jk279_jk344_044_aw16-3

Protingas vaiko garderobas nesusideda iš didelio daiktų kiekio. Svarbiau, kad jame būtų reikiami daiktai, kurie tenkintų vaiko ir jūsų poreikius bei leistų jam būti savarankišku. O grožio ir estetikos supratimą, t.y., languotas ar vienspalves kelnes rinktis, spręskite abu kartu – tokia kieta mamytė neliks nepastebėta!

 

Iliustracijos iš naujausios MOTHERCARE drabužių kolekcijos.
Jų galite įsigyti visose MOTHERCARE parduotuvėse.